Текстиль для спальні останнім часом став дуже модним і різноманітним. Спальня - це особиста територія. І його господарям хочеться, щоб постільної білизни було багато і самого різного: вантажного і сучасного, купленого в дорогому бутіку і випадково на курортному ринку. Головне, щоб воно було якісним і радувало вас цікавим малюнком.
Зробіть свої кілька кроків до ідеальної ліжка: виберіть такі текстури і матеріали, які викликають у вас відчуття захисту і спокою. Вибір колірної гами дуже індивідуальний - тільки ви підберете потрібний вам колір (не використовуйте чужі приклади). Визначтеся, ви віддаєте перевагу мінімалізму в малюнку або розмашисті картини? І уточніть розмір вашої ліжка, простирадла, ковдри.
Розмір постільної білизни має дуже велике значення - ваш комплект повинен ідеально підходити до розмірам ліжка. Виробники випускають такі розміри постільної білизни:
- полутораспальних (у зарубіжних виробників -extra long single). Довжина простирадла: 215 х 143;
- двоспальні (double або full). Довжина простирадла: 215 х 175;
- збільшеного розміру "євро" (queen) з довжиною простирадла 240 х 220.
У європейські комплекти часто входить простирадло на гумці - це дуже зручно, постіль завжди виглядає доглянутою і акуратною.


Однак таку простирадло нелегко гладити.
Постільна білизна хорошої якості легко відрізнити по виконанню швів. Вони повинні виконуватися особливим швом - білизняним або подвійним (але не обметані оверлоком, як часто буває). Подвійний шов використовується виробниками через частого прання всього домашнього текстилю. Запах фарби на білизну свідчить про погане барвнику: виріб злиняє при пранні, навіть може викликати при використанні алергію.
Колір вибирайте творчо і індивідуально. Відтінки червоного, жовтий і оранжевий діють збудливо, якщо ви хочете розслабитися - виберіть блакитний або зелений відтінок. Можна також комбінувати різні поєднання кольорів та фактур. Враховуйте, що один тон предметів повинен бути однаковий. Наприклад, білий підодіяльник з червоними трояндами буде відмінно поєднуватися з однотонною простирадлом червоного кольору. Деякі підковдри мають двосторонній малюнок. Вам достатньо просто перевернути ваше ковдру - і ваше постільна білизна набуло зовсім інший вигляд!