Як відомо, стиль модерн є прабатьком для таких двох напрямків в інтер'єрі як Ар Нуво (декоративне напрямок) і Сецессион (конструктивне). Меблі в стилі Ар Нуво завжди відрізнялася своєї естетичної складової. Якщо Сецессион прагне до прямолінійності і простоті форм, то Ар Нуво завжди робив акцент на красу в мистецтві. Назва даного стилю теж часто змінювалося. Залежно від того, в якій країні він набував популярності, залежало те, як він називався там. Наприклад, в Італії він називався Ліберті, у Німеччині мав назву Югендстиль, в Англії - загальним поняттям Модерн і у Франції Ар Нуво. Схожу меблі ви завжди зможете вибрати тут.

Основною ідеєю Ар Нуво була відмова від прямих ліній і всіляких гострих кутів. Останнє здійснювалося на користь вигнутих контурів і плавних кутів, наслідуючи тим самим природним лініях. Для створення такого стилю черпали натхнення як раз таки зі світу живої природи.

Мабуть, найпоширенішою тематикою є зображення жіночих образів і силуетів з довгими і струмливими волоссям, прикрашеними квітами та рослинним орнаментом. Зазвичай на перилах сходів зображують орхідеї, іриси, латаття, очерети і лілії. На дверцятах шаф переважно зображують метеликів, бабок, павичів і ластівок.

Слід нагадати, що Ар Нуво - це різновид стилю модерн, який виник в 19 столітті і існував до 30-х років 20-го століття.


Меблі й інтер'єри вироблялися вже тоді з використанням найсучасніших технологій і матеріалів, які були на той момент. Ар Нуво як і модерн символізував завжди свободу, був новим мистецтвом, стилем молодих і зухвалих. Сьогодні під Ар Нуво ми маємо на увазі ще й сучасні меблі, яка вказує на прогресивність і новизну.

Вільне планування, підлоги різних рівнів, вікна химерної форми і різні міжкімнатні перегородки. У всьому цьому виражається природність, чуттєвість і емоційність, кращий смак і висока естетика.

Необхідно також сказати, що меблі в стилі Ар Нуво передбачає кручені ніжки, велика кількість різних хвилеподібних ліній, респектабельність і добротність. Майстри-мебліровщікі завжди створюють зручні крісла, використовуючи при цьому кращі породи деревини, шовк та іншої текстиль, дзеркала, зупинено в рами складної химерної форми, велика кількість світильників, що мають скляні абажури, невеликі лампи зі скла з плафонами у вигляді квітів та інше.