Для багатьох людей акваріум - це не тільки можливість спостерігати за рибками, а й елемент інтер'єру, який надає йому особливу родзинку. Тому дуже часто виникає питання: як правильно вибрати акваріум? Як підібрати цікавий дизайн?

За яким акаріумом легше доглядати? За маленьким або великим?

Ті, хто тільки починає займатися акваріумістикою думають, то якщо акваріум маленький, то і доглядати за ним буде простіше. Насправді, це не зовсім так. Великі акваріуми набагато зручніше і краще, тому що рибки повинні мешкати в умовах, які максимально наближені до природних. А маленькі посудини не дозволяють рибкам відчувати себе добре і багато втрачають здатність до розмноження. У великому акваріумі легше дотримувати біологічну рівновагу, а також газовий і хімічний баланс води більш стабільні.

Краще всього вибрати таке житло для риб, щоб ширина і висота його були приблизно однаковими. А довжина, щоб перевищувала ці значення в два рази. У цьому випадку буде забезпечений максимальний газовий баланс, а спостерігати за рибками буде дуже зручно через сікло.

Який обсяг акваріума вибрати?

Для звичайній міській квартирі оптимальним варіантом буде акваріум об'ємом від 100 до 300літров. Кількість рибок залежить від їх розміру. Зазвичай треба розраховувати з відношення: 1 см рибки на 1-1,5 л води. Але тут необхідно враховувати, що для деяких видів рибок мінімальні обсяги води істотно більше.

Якої форми має бути акваріум?

Найпоширенішою формою акваріума є паралелепіпед.


Але бувають вони найрізноманітніших форм: сфера, келих і т. Д. Для любителів екзотики можна знайти вежі, кутові, панорамні резервуари та інші. Але класичний акваріум у вигляді паралелепіпеда все-таки найбільш практичний. У таких моделях краще забезпечується газообмін, тому як площа зіткнення повітря з водою є максимальною. Сферичні резервуари краще не купувати, так як газообмін у них недостатній, а зорове зображення спотворене.

З якого матеріалу роблять акваріуми?

Акваріуми виготовляють з силікатного скла, оргскла і триплексу. Купувати краще резервуар з силікатного скла, тому що оргскло легко дряпається, а триплекс дуже тяжкий.

Що ще потрібно?

Необхідне обладнання для акваріумів:

  • підставка під акваріум;
  • зовнішній чи внутрішній фільтр;
  • помпа;
  • лампи для освітлення;
  • обігрівач з термометром.

Крім цього вам знадобиться рослини натуральні чи штучні, а також галька і різні декорації для акваріума.

Зважившись придбати акваріум, витратьте достатньо часу, щоб розібратися як правильно за ним доглядати і чистити. Тоді ваші рибки завжди будуть залишатися здоровими, і подарують вам чимало радості.