Незважаючи на те, що розчинна кава набагато простіше і швидше приготувати, та й коштує він дешевше, люди все більше віддають перевагу справжньому заварному кави, який може в повній силі зрадити весь смак і аромат зерен цієї рослини. Існують різні думки з приводу корисності і шкоди як розчинної, так і меленої кави. Деякі люди стверджують, що розчинна кава дуже шкідливий через високого рівня кофеїну, інші ж навпаки вважають, що справжній мелений міцну каву набагато шкідливіше. www. не готова сперечатися яку каву шкідливіше, а який корисніше. Але ми твердо впевнені, що мелену каву смачнішою, хоча смак його багато в чому залежить від правильності його приготування.

Турка або кавоварка?

Кава можна зварити в турці. І це найкращий спосіб, якщо ви готові витратити час і зусилля на те, щоб навчитися робити це добре і правильно, а також готові стояти кілька хвилин біля плити кожен раз коли вам захочтся випити чашечку кави. Зате приготований в турці напій можна зробити по справжньому унікальним, ідеально соответсвующим вашому особистому смаку.

Альтернативою є покупка кавоварки або кавомашини, вибір яких дуже великий: від самих недорогих моделей для невибагливого покупця до професійних або напівпрофесійних зразків начебто кавомашини Delonghi Primadonna Esam 6600. Перевагами такого підходу є можливість отримати смачну каву без зусиль і витрат часу. А недоліками хіба що тільки висока вартість і те, що кожна наступна чашка кави буде абсолютно точно схожа попередню.

Не забудьте про кавомолку

Перед тим, як починати вибирати кавоварку, подивіться спочатку на свою кавомолку, на скільки вона зношена, тому що навіть найкраща кавоварка не зможе приготувати належного рівня напій, якщо жорна у кавомолки зношені.

Кавоварка гейзерного типу

Найстаріша, але використовувана досі модель кавоварки це гейзерная.


Звичайно за зовнішнім виглядом і виробничому процесу вони значно відрізняються від автомтіческіх кавоварок, типу Delonghi Ecam 22.110.b, але сильно перевершують їх за популярністю, тому що коштують недорого і ніяких додаткових знань про те, як ними потрібно користуватися вам не потрібно. У гейзерні кавоварки в нижнє відділення заливається вода, а в контейнер з фільтром засипається мелена кава. Після цього металевий чайничок ставиться на плиту і йому треба дати якийсь час покипіти.

Крапельна кавоварка

Дуже люблять в народі крапельну кавоварку. Перша її позитивна сторона - це доступність за ціною. Особливо люблять такі кавоварки в офісах, адже з такої кавоварки можна отримати відразу цілий посудину ароматного напою, якого вистачить на весь колектив. Ще однією перевагою крапельних кавоварок є нешкідливість їх напою, під назвою американо. В американо практично немає кофеїну, тому його можуть пити навіть люди з хворим серцем. Щоб смак напою з такою кавомашини виходив гідним потрібно купувати спеціально оброблений мелену каву, який продається в вакуумних упаковках.

Кавомашини для кави в таблетках

Ви напевно бачили в продажу кави в таблетках, т.е пресований. Для того, щоб заварити з такої сировини ароматний напій, що бадьорить, потрібна спеціальна машина. Зазвичай такі кавоварки варять не тільки еспресо, але і капучино, тому можуть використовуватися любителями різних за смаком і міцності напоїв.