<


p> Це різновид пластичної операції, основною метою якої є усунення видимих ознак старіння. За допомогою такої процедури можна позбутися від зморшок, підтягнути обвислі шкіру обличчя і шиї, а також усунути інші видимі вікові зміни, пов'язані з утворенням зайвого жирового шару і ослабленням м'язів шкіри.

Кожна жінка знає, що шкіра на обличчі однією з перших реагує на всі вікові зміни, які неминуче відбуваються в організмі. Саме тому багато жінок, які хочуть залишатися молодими і красивими, незважаючи на вік, вдаються до допомоги пластичних хірургів.

Коли краще проводити підтяжку обличчя

Дану процедуру рекомендується проводити жінкам у віці після 40 років. Саме в цьому віці шкіра втрачає притаманну їй еластичність, а в більш глибоких шарах шкіри починають активно відбуватися вікові зміни. Крайній термін, коли ще можна робити підтяжку обличчя не пізніше 70 років, оскільки в більш пізньому віці шкіра важко піддається корекції, і отже, ефект не буде таким виразним.

Хоча тут однозначної думки немає: деяким жінкам і 45 років рано робити підтяжку, в силу того, що вона виглядає добре, а деяким вже в 30 не завадило б звернутися до пластичного хірурга.

Повторні процедури з підтяжки обличчя можна проводити не раніше, ніж через 7-9 років .

Показання для проведення підтяжки обличчя:

• У разі нависання м'яких тканин повік над очима;
• У разі провисання брів і шкіри на лобі;
• У разі опущення зовнішнього куточка ока;
• При явно вираженому подвійному підборідді;
• При глибоких зморшках на щоках, шкірі чола;
• При сильно виражених мімічних зморшках.

Протипоказання до проведення підтяжки обличчя:

Таку пластичну операцію не можна проводити при наявності онкологічних та інших інфекційних захворювань, а також при порушеннях в процесі згортання крові.

Хірургічна підтяжка обличчя проводиться при загальному наркозі, проте в якості винятку, у деяких випадках проводиться місцеве знеболення.

Консультація перед операцією

На первинній консультації лікар оглядає пацієнтку, оцінює вікові зміни, анатомічні особливості будови її обличчя, тип шкіри й інші характеристики, які можуть вплинути на хід операції.

Також позначається проблемна область, над якою потрібно буде провести роботу пластичного хірурга і визначається як проводитиметься пластична операція.