Процес еволюції невблаганно поширюється не тільки на живу природу, а й на світ побутової техніки. Наприклад, праска звичайний з моменту свого народження у вигляді чавунного агрегату з розжареним вугіллям всередині зазнав ряд кардинальних змін. Він пройшов стадію праски електричного, праски з функцією відпарювання і, нарешті, досяг однієї з вищих стадій - праски парового або парогенератора.

Звичайний праска, нехай навіть здатний відпарювати тканину, в деяких випадках зі своїм завданням справляється з працею або не справляється зовсім. Там, де мова йде про складному рельєфі, рюшах, вставках, складках - проблема розгладження перетворюється на нерозв'язну. А наскільки складно буває привести в порядок чоловічий костюм або зимовий пуховик, зім'яв у шафі за час зберігання!

Парова праска, представлений на http://www.mfshop.ru/parovye-utjugi/здатний полегшити процес і скоротити час на прасування речей в рази. Праска з легкої, зазвичай зробленої з пробки, ручкою з'єднаний шлангом з невеликим резервуаром для води. Після включення в мережу вода в бачку перетворюється на пару протягом декількох секунд і під тиском виходить назовні через отвори, розташовані на підошві приладу.

За допомогою парової праски можна впоратися з будь-якими тканинами - шерстю, батистом, шовком, трикотажем і навіть речами ручної в'язки. Підвладні йому і щільний драп, і найтонший шифон. Секрет полягає в тому, що потужний струмінь гарячої пари проходить через волокна тканини, не мнучи їх, а розправляючи і розгладжуючи кожну складочку.


У деяких випадках навіть немає необхідності в зіткненні підошви з тканиною, що дозволяє уникнути її деформації і плям. Пропалити на улюбленій блузці діру вже не вийде!

Особливою перевагою парової праски є те, що практично всі подібні моделі дозволяють виконувати вертикальне відпарювання і розгладження. Не знадобиться навіть прасувальна дошка, потрібно просто повісити речі на плічки. Одночасно з процесом прасування йде процес дезинфікування і знищення сторонніх запахів. Тепер щоб освіжити і розгладити штори, не обов'язково їх знімати з гардини. Таким способом можна оновити навіть хутро і погладити найтонший шовковий шарфик.

Праски розрізняються по потужності і об'єму бачка. Наприклад, одна з популярних на ринку моделей Taurus Bravissimo 20 володіє бойлером з об'ємом 1,2 літра і здатна працювати 2:00 без дозаправки, видаючи від 30 до 85 грам пара в хвилину: такого об'єму і потужності цілком достатньо, щоб перегладіть цілу гору постільної білизни . До речі, білизну можна тримати складеним у кілька разів - воно все одно відмінно відпрасувати.

При купівлі нового праски слід врахувати всі ці переваги і віддати перевагу саме парової моделі. Ціни на них не набагато вище, а безліч технічних нюансів, швидкість і зручність у використанні дуже скоро зроблять цю покупку незвичайно вигідною.