Вибір предметів домашнього вжитку не так простий, як може здатися на перший погляд. Тим більше постільної білизни, в якому ми проводить третину свого життя! Це немало, тому потрібно самим ретельним чином підійти до цього питання. Тому давайте будемо розбиратися, як вибирати, як правильно використовувати і доглядати за постільними речами.

Яка тканина для постільної білизни краще?

В основному, сьогодні нам доводиться вибирати між трьома основними видами тканин: шовку, бавовни і синтетики. На що ми повинні звернути увагу:

  1. Як матеріал пропускає повітря. Від цього безпосередньо залежить нічна вентиляція вашого тіла.
  2. Як білизна вбирає вологу. Так як наш організм потіє, і ця волога повинна видалятися.
  3. Як тканину забарвлена. Від цього залежить власне ваше здоров'я.

Отже, максимально комфортне постільна білизна - шовкове. На жаль, це зовсім не дешевий матеріал. На другому місці знаходиться бавовна. І, загалом, по тим якостям, про які ми говорили вище, він цілком задовольняє основні гігієнічні вимоги. Тобто, приналежності з бавовни, притому нефарбовані білі - це найбільш оптимальний варіант з того, що можна придбати в усередненому, хорошому випадку.


Малюнки небажані, оскільки при цьому складно оцінити реальну якість барвника і те, як він впливає на організм здорової людини.

Догляд за постільними речами

Є кілька принципів, як користуватися постільними речами:

  1. Купили - виперіть.
  2. На подушці повинен бути наподушечнік, на матраці - наматрацник. Ось на них і необхідно одягати постільна білизна. Тобто складатися з 3-х "компонентів". При цьому вони повинні бути гіпоалергенними, з дрібними порами і не пропускати пил.

Сьогодні по гігієнічним вимогам на подушці повинна бути спеціальна наволочка, которою в побуті ми називаємо "наподушечнік". Вона перешкоджає накопиченню пилу і мікроскопічних кліщів, і плюс до цього зверху надівається наволочка, яка і є постільною білизною. Наші уявлення щодо цієї частини змінилися, і постіль стала більш багатошаровою.

Принципи догляду також немудре. Якщо раніше ми міняли приналежності раз на тиждень, а хтось і частіше, то сьогодні існує дещо інший принцип. Тепер рекомендується простирадло і наволочку міняти 2 рази, а підодіяльник - 1 раз на тиждень. Тому при купівлі комплекту виходите з того, що наволочка і простирадло буде змінюватися частіше.