Торгівля одягом - складний і серйозний бізнес. Не варто недооцінювати ризики і труднощі, які будуть підстерігати вас буквально на кожному етапі створення цього бізнесу.

Але якщо вас цікавить мода, якщо ви любите працювати з людьми, якщо подруги зазвичай звуть вас на допомогу при виборі одягу, то магазин одягу - це бізнес для вас. Зрештою, не так багато знайдеться тих, в яких жінка буде свідомо на голову вище будь-якого чоловіка. І одяг - це одна з таких тем.

Завжди є місце для ще одного

Припустимо ви живете в невеликому місті, з населенням 100-200 тисяч чоловік. Таких міст в Росії дуже багато. Наприклад, в одній тільки Московської області їх близько 20: Коломна, Електросталь, Митищі, Люберці, Подольск, Корольов та інші.

Напевно у вашому місті вже є кілька великих магазинів, що торгують одягом, десяток-другий магазинів середнього розміру і сотні дрібних торгових точок, в основному на ринках і в торгових центрах. Хіба ринок не поділений вже раз і назавжди? Хіба можна не володіючи величезними коштами, великим досвідом і серйозними зв'язками сподіватися на успіх? Звичайно, можна!

Згадайте, чи завжди ви купуючи одяг залишалися задоволені асортиментом, якістю, рівнем обслуговування? Ні? Точно так само незадоволені існуючими магазинами практично всі жителі вашого міста. А значить, якщо вам вдасться організувати торгівлю одягом хоча б трохи краще середнього рівня, то процвітання вам забезпечено.

Вибір ніші, цільової аудиторії і основного конкурентної переваги

У першу чергу визначитеся: який магазин ви хочете відкрити. Чи буде це великий маркет з різноманітним асортиментом. Або магазин середнього розміру, в якому будуть представлені одна-дві товарних групи. А може бути це буде маленька торгова точка, в якій буде продаватися тільки один вид товарів.

Оберіть також свою цільову аудиторію. Хто будуть ваші відвідувачі. Може бути ви хочете торгувати самої модним одягом для вимогливих дам. Чи вас більше приваблює найширша аудиторія покупців домашнього одягу.

У кожному разі, асортимент товару повинен максимально точно відповідати площі магазину та очікуванням цільової ауліторіі. Ідеально, якщо кожен вид товару будуть представлений максимально повно. Тому відразу відмовтеся від думки торгувати всім підряд в маленькій торговельній точці - чим менше магазин, тим більше вузькоспеціалізованим він повинен бути, щоб в рамках цієї вузької спеціалізації ви могли задовольнити буквально кожного відвідувача.

І нарешті, подумайте про своє конкурентній перевазі. Тільки не сподівайтеся зробити такою перевагою низьку ціну. Не дивлячись на те, що націнки в одежної бізнесі дуже високі, істотно знизити ціну у вас навряд чи вийде.


Якби це було виправдано, ваші конкуренти давно б уже це зробили. Ні, конкурентною перевагою може бути, кращий вибір товару, краще обслуговування, краще розташування, більш ефективна реклама, але ніяк не низькі ціни.

Наприклад, для успішної торгівлі домашньої одягом достатньо буде невеликої торгової точки з площею приміщення порядку 10-20 квадратних метрів. Цільова аудиторія такого магазину - одна з найбільш широких. Зрештою, домашній одяг потрібна всім. А основною конкурентною перевагою може стати по справжньому широкий вибір халатів, нічних сорочок, піжам всіх розмірів.

Закупівля одягу

Підприємець часом сподівається на те, що йому вдасться самостійно закуповувати одяг в Туреччині або в Китаї за дуже низькими цінами, і таким чином, встановити мінімальні ціни на свій товар для кінцевого покупця.

Хочеться застерегти вас від цієї помилки. Як це не банально звучить, але старе прислів'я "за морем теличка - полушка, та рубль - перевіз" як раз про цей випадок. Витрати на організацію перевезень, на розмитнення товару виявляться настільки високі, що навіть для власника пари-трійки великих магазинів стануть непріпод'ёмнимі. Що вже говорити про початківця бізнесмена, що відкриває свій перший невеликий магазинчик!

Для вас єдиним правильним шляхом буде покупка одягу в оптових фірмах, які вже взяли на себе всі труднощі з купівлі халатів, нічних сорочок, піжам оптом на підприємствах -виробниках, і готові запропонувати вам дрібним оптомсамий широкий асортимент.

При пошуку конкретної фірми вказуйте товар, який ви хочете знайти і місто, в якому ви перебуваєте. Наприклад, "піжами оптом Коломна". Після чого, вивчіть пропозиції, зверніть увагу на відгуки інших підприємців, і виберіть найбільш підходяще вам за цінами і зручності.

Стартовий капітал

Відкриття магазину одягу - це не той бізнес, який можна починати "на коліні" з нульовим стартовим капіталом. Гроші потрібні для оренди приміщення, оплати торгового обладнання, покупки товару.

Зрозуміло, що чим більше буде магазин і чим більше дорогим одягом він буде торгувати, тим більше буде потрібно коштів. Але скільки це - більше?

Є просте правило. Вартість орендної плати повинна бути не більше 5-6% від обсягів продажів. А кількість товару на полицях повинно як мінімум в два рази перевищувати щомісячний обсяг продажів. Звідси випливає, що початкові вкладення повинні бути як мінімум в 40 разів більше, ніж щомісячна орендна плата. Це оптимістична оцінка. У реальності грошей напевно буде потрібно більше.