Якщо одного разу Вам доведеться побувати в Україні - на землі родючих полів, верби і калини, батьківщині знаменитих вишиванок, рушників та писанок - не забудьте привезти звідти пам'ятні сувеніри, що володіють особливим колоритом та відображають історію та культуру гостинного українського народу.

Вибираючи такі сувеніри, краще звернутися до традиційним українським промислам, адже тут є не тільки величезний вибір, але і "ідея" в подарунку. Таким чином, можна не просто піднести цікавий виріб українських майстрів, а й розповісти про те, як це робиться і звідки взялася та чи інша традиція.

У національних промислах цієї країни вироби-сувеніри поділяють на ткацтво/вишивку, вироби з дерева та іграшки. Зупинимося на кожному з них окремо. Традиції ткацтва і вишивки мають в культурі України глибинні корені. Тканий або вишитий рушник завжди супроводжував людину - з дня народження через всі свята і церемонію одруження. Технік і малюнків вишивки в Україні безліч, це дозволяє зробити оригінальний подарунок чоловікові або жінці, підібравши виріб вподобаного дизайну, кольору, техніки виконання.

Також буде цілком доречний не тільки рушник, але й полотняна серветка або невелика дорожка- скатертину. Можна купити і набір рушників або серветок однакового розміру і техніки, при цьому, завдяки унікальним узорам, вироби будуть різними.

На розшите рушник або серветку можна нанести напис або логотип компанії, підготувавши персональний сувенір.

Якщо авторський рушник доповнити "Паспортом вироби", в якому описані техніки, використані при його створенні і розповідають про значення символів на сувенірах, це буде самий ексклюзивний презент!

З давніх пір найпоширенішим матеріалом для будь-яких виробів було дерево.


Уявіть собі подарунок татові на день народження у вигляді козацької люльки, зробленої з традиційних цінних порід дерева - вишні, груші, липи, Вереса! Повірте, він не залишить байдужим не тільки завзятого курця, але і цінителя авторських сувенірів!

Традиційними українськими техніками є художня різьба по дереву, інкрустація, розпис, а найпопулярнішими презентами з дерева можна назвати тарілки, скрині, шкатулки , рахви (шестикутні шкатулки), гриби (шкатулки у формі гриба) і, безперечно, писанки.

Вельми привабливим може бути презент у вигляді ляльки в національному костюмі або ляльки-мотанки. Це, по-перше, прекрасна іграшка, а по-друге, комплексний сувенір, який не просто символізує традиційний одяг українського народу, а показує професійну майстерність ручної вишивки!