Самое ласкаве і ніжне слово - мама. Вона є у будь-якої істоти на землі. Для людини немає нічого надійніше і рідніше матері. В горі і хвороби, в радості і тріумфу - перша людина, до якого звертається людина - це мама. Перші кроки, перші літери, перші досягнення - скрізь є частинка її тепла і турботи. Це вона сиділа над ліжечком маляти безсонними ночами, це вона оберігала від небезпек. Ці ніжні руки заспокоювали, коли страшно, угамовували біль, коли впав, пестили, коли хотілося тепла. Цей улюблений голос співав колискову, розповідав казку, читав забавну потешку.

Дитинство було казковою країною, де була чарівниця, яка може все. Вранці нас зустрічав смачний сніданок, а ввечері ситна вечеря. Оживали улюблені казки, виганяли лякають тіні. Якщо снився страшний сон, приходила мама, і світ знову ставав дружелюбним цуценям. Якщо розбив коліно, приходила мама, і світ знову обертався пухнастим кошеням. Якщо сварився з друзями, приходила мама, і світ перетворювався на веселу карусель. Як же важливо було в дитинстві, щоб мама посміхнулася, схвалила, похвалила. Як хотілося її порадувати, коли малювалися картини і розшукувалися вірші до дня матері на сайті Поздравок, заучувалися римовані рядки і репетирувалися спектаклі. Як із завмиранням серця вдивлявся ти в зал для глядачів, розшукував маму і полегшено зітхав - прийшла, побачить, зрадіє!

І ось людина виріс, став самостійним.


Але як і раніше стежать за ним люблячі очі матері, як і раніше тривожиться за свою дитину жінка. Нехай для всіх він давно шановний керівник або цінний співробітник, для мами він майже такий же малюк, яким був у дитинстві. І все так само переживає вона за нього, чи все добре, чи вчасно поїв, надів чи шапку, чи не скривдив хто. А у нас справи, робота, сім'я, друзі, захоплення - ми живемо в шаленому ритмі сучасного життя. Нам ніколи зупинитися, перепочити, подумати. А мами все прощають, завжди розуміють і намагаються не заважати. Для них головне - щоб ми були щасливі і здорові.

А ви? Чи часто ви згадуєте про сам близьку людину? Про те людину, який пожертвував для вас багатьом - здоров'ям, часом, нервами, розвагами, та й просто грошима? Чи давно ви телефонували батькам або їздили в гості? Чи давно поздоровлення з днем матері звучали з ваших вуст? Чи зможемо коли-небудь ми відплатити нашим матерям за всю ту любов, завдяки якій ми і живемо на світі? Навряд чи. За любов не платять. Ми можемо тільки любити у відповідь. Пам'ятати про них, серед справ і турбот знаходити час, щоб вислухати, заспокоїти і похвалитися.