Всі ми відчуваємо стрес, хтось рідко, а хтось постійно. І причини цього можуть бути самі різні: важка ситуація в сім'ї, на роботі, в стосунках з близькими людьми. Але іноді ми самі є джерелом стресу, причому не для когось, а для себе особисто.

Невміння спілкуватися

Ви ніколи не помічали, що починаєте вести себе агресивно по відношенню до деяких своїх колег по роботі, хоча насправді слід було б проявити просту наполегливість у тому чи іншому питанні? Або зворотна ситуація: на вас на роботі навішують все підряд тільки тому, що ви нікому не можете відмовити.

Конфлікт з іншими людьми не є чимось екстраординарним. Це звичайна складова нашого життя. Але від нашої здатності контролювати такий конфлікт залежить, чи зможемо ми встановити хороші взаємини, або це призведе до наростання напруги. І це може стати проблемою не тільки для оточуючих, але й для вас особисто. Цікаво, що в переважній більшості люди навіть не помічають, що ведуть себе агресивно і цим самим перешкоджають можливості встановлення дружніх відносин. Якщо ви вважаєте, що з вами такі речі відбуваються регулярно, почитайте відповідну літературу, щоб навчитися спілкуватися в конфліктних ситуаціях.

Песимізм

Як відомо, песимісти бачать, що відбувається навколо них в більш темних тонах, ніж це є насправді.


Вони не помічають, що відкриваються, не бачать простих рішень, і в результаті самі створюють напругу у своєму власному житті. Негативне сприйняття полягає не тільки в тому, що людина бачить склянка наполовину порожнім, а не наполовину повним. Це специфічне сприйняття життя, яке призводить до того, що людина перестає вірити в себе, відповідно, погано ставиться до свого власного здоров'я, не помічає нічого позитивного, що відбувається навколо нього. Але при цьому багато людей з песимістичними схильностями вважають себе оптимістами, тому що вони ніколи не вели себе по-іншому і не знають, на які моменти слід звертати увагу. Але як би там не було, така поведінка призводить до виникнення стресу, і при цьому людина сама є його першопричиною.

Занадто багато справ

Ви відчуваєте, що у вас немає ні часу, ні сил, щоб розгребти цю гору накопичилися справ? Як же з цим з усім впоратися? А може справа не в оточуючих? Може ви самі звалили на себе всі ці справи? Спробуйте осмислити і вирішити цю проблему, поки всі ці добровільні обов'язки не стали причиною погіршення психічного і фізичного здоров'я.