Найпоширеніший вид житла - це 2-кімнатні квартири. Саме "двушки" складають більшу частину квартир будь-якої стандартної багатоповерхівки. Саме "двушка" є найбільш доступним і в той же час більш-менш зручним варіантом як для молодої сім'ї, не встигла обзавестися дітьми, так і для літньої пари, чиї діти вже виросли.

Як правило, стандартна 2 кімнатна квартира, особливо в хрущовці, відрізняється крайньою тіснотою. Вузькі коридори, маленька кухня, крихітний санвузол, прохідні кімнати - ось неповний список незручностей таяться в 2 кімнатній хрущовці. Однак грамотна перепланування дозволяє відшукати в такій квартирі приховані резерви площі і перетворити її на вельми зручне житло.

Перепланування: юридичні аспекти

Оформлення паперів - це один з найважливіших етапів при переплануванні квартири. Його потрібно виконувати не після того як ви зробили ремонт, і навіть не після того як підготували проект, а паралельно з розробкою проекту. Тобто, проект перепланування повинен враховувати всі вимоги бюро технічної інвентаризації та інших служб стосовно конкретної даній квартирі. В залежності від конкретної квартири ці вимоги можуть бути різні, і це потрібно враховувати на етапі розробки проекту. Наприклад, зазвичай заборонений навіть часткове перенесення санвузла на площу раніше колишню жилою. Але це можна зробити, якщо ви живете на першому поверсі, або якщо сусіди знизу раніше зробили перепланування і ця частина квартири у них стала не жилою.

Якщо ви знехтує своєчасним і правильним оформленням паперів, то в наслідку у вас можуть виникнути штрафи і серйозні конфлікти з контролюючими службами. У деяких випадках від вас можуть зажадати термінової переробки назад. І в жодному разі неузгоджену квартиру можна ні продати, ні обміняти, ні подарувати.

Головний документ - це технічний паспорт квартири, саме зміни в ньому і слід узгоджувати. При деякій акуратності, особливо при невеликих змінах, що не зачіпають перенесення стін, це можна зробити і самому. Однак професійний архітектор впорається з цією роботою швидше і з гарантією результату. Якщо ви плануєте перенос стін, то консультація у архітектора настійно рекомендується. Витрачені гроші сторицею окупляться упевненістю, що все зроблено правильно. Фірми, що спеціалізуються на перепланування та ремонті квартир, як правило готові взяти на себе і всю біганину по інстанціях, тим більше, що завдяки напрацьованим зв'язкам цю роботу вони теж зроблять набагато швидше.

Приховані резерви 2-х кімнатної квартири

Основна мета - зробити проживання в квартирі більш зручним.


А от домогтися цього можна різними способами.

Перепланування двокімнатної квартири в хрущовці, часто включає в себе об'єднання кухні з однією з кімнат. Таким чином, ця частина квартири перетворюється у вітальню або їдальню. Корисна площа кімнати значно збільшується, робота на кухні стає набагато зручніше. Крім того, у ряді випадків це позволет трохи розширити санвузол.

Тісний передпокій часто можна об'єднати з коридором. А іноді буває можливо розширити за рахунок коридору одну з кімнат. Часто зрушують стіну між кімнатами, зменшуючи одну з них і збільшуючи іншу. Таким чином виходить маленька затишна спальня і великий зручний зал.

Більш кардинальним є перетворення двокімнатної квартири в трикімнатну. Це дуже приваблива ідея, особливо якщо живуть в квартирі більше двох осіб. Але це можливо тільки в тому випадку, якщо одна з кімнат має два вікна, і її можна перегородити посередині. Якщо ж всі кімнати мають по одному вікну і відгороджена третя кімната стане темною, то від цієї ідеї швидше за все доведеться відмовитися. Хоча зробити таку кімнату комфортною, поставивши потужні лампи денного світла і хорошу вентиляцію, не складно, за законом житлове приміщення повинно мати природне джерело світла. Однак досвідчений архітектор і в такій ситуації може знайти вихід: у деяких типах будинків можливо пробити невелике вікно в глухій стіні, або може бути вдасться темну кімнату юридично оформити як підсобне приміщення.

Популярним методом збільшення житлоплощі є приєднання балкона або лоджії.

розділених санвузол можна об'єднати, в ряді випадків значно збільшивши його площу за рахунок тієї частини коридору, яка все-одно використовується тільки для підходу до санвузлу.

З іншого боку, поєднаний санвузол можна розділити, зробивши його використання більш зручним і гігієнічним.

Пару квадратних метрів дозволять виграти вбудовані шафи, якщо їх вдасться помістити всередину стін. А шафи, розміщені всередині будівельних ніш, дозволять ефективно використовувати їх площу.

Комори та стаціонарні шафи в передпокої можна прибрати, а звільнену площу приєднати до кімнат. Або використовувати саму передпокій поставивши там крісло і журнальний столик.

Можливостей насправді дуже багато. На жаль, багато і не очевидних обмежень. І людині вперше зіткнулося з завданням перепланування 2 кімнатної квартири в хрущовці, неможливо уявити й оцінити всі варіанти. І це ще один аргумент за те, щоб почати перепланування з консультації з професіоналом.