У створенні та облаштуванні особистого "середовища проживання" діє правило, обов'язкове для всіх: варто розлучитися з "тіснотою" в квартирі, і тут же з'являється вітальня - місце для прийому гостей. Звичайно, гості бувають і в "тісному" квартирі, і на варіанті вітальні, що грає в той же час роль кухні або спальні, теж можна зупинитися більш докладно. Але все ж в даній статті мова все-таки піде про вітальні, як про окремому приміщенні.

У далекому минулому, в старовинних замках, особняках, Гасієнда центральне місце відводилося каміну. Та й зараз у багатьох приватних будинках увага приділяється цього атрибуту, який придає кімнаті вельми затишний і навіть аристократичний вид. Зараз оригінальним дизайнерським ходом може вважатися установка каміна на поворотній основі в центрі кімнати, завдяки чому приміщення елегантно висвітлюється відблисками камінного вогню, а інтер'єр набуває модну останнім часом "плинність", здатність до трансформації, позбавляючи мешканця від "інтер'єрної втоми".

Однак камін - зовсім не обов'язковий атрибут кожної вітальні. А ось створення легкої, невимушеній атмосфери і затишної обстановки в цій кімнаті - найважливіше завдання при облаштуванні квартири. Гості адже - аж ніяк не найчастіші відвідувачі даної кімнати. Самі мешканці квартири збираються у вітальні, спілкуються, діляться враженнями та емоціями.

Інтер'єр вітальні варіюється залежно від особистих пристрастей, вікової категорії, соціального статусу і, нарешті, від матеріальної забезпеченості індивіда. Ніяких обмежень (крім, зрозуміло, матеріальних)! Ні найменших рекомендацій (адже все залежить від особистих уподобань), крім професійних! А от поради професійного дизайнера можуть стати в нагоді.

Вітальня завжди розповість ввійшов в неї про вашу респектабельність, про ваш почутті стилю, про ваш проходженні модним (або, навпаки, класичним) тенденціям.

Класичний стиль розповість про ваш здоровий консерватизм, він ніколи не вийде з моди. Меблі, витримана в цьому стилі завжди благородна і велична, вона виробляється найвідомішими фабриками, які не потребують рекомендаціях. Ну а вищий пілотаж - меблі, вироблена вручну майстрами-червонодеревниками на персональне замовлення.


Деревина дорога, проходить спеціальну обробку: зустрічається морений дуб, палісандр. Інкрустується такі меблі найчастіше рідкісними сортами чорного і червоного дерева, бронзовими або позолоченими накладками, перламутром. В даний час класична меблі, як і все інше, відчуває вплив епохи: як і раніше беруться лише цінні породи дерева, яке проходить спеціальну обробку, але в зовнішньому вигляді великий вплив сучасності: більш строгі форми і прямі лінії, обробка латунню або матовим нікелем.

Якщо ви молоді й енергійні, готові до експериментів, сучасний технологізм - ваш стиль. Інтер'єр припускає меблі з прозорого пластика з металом, багато скла. Наприклад, можна поставити скляні перегородки замість стін, що дозволить візуально розширити простір квартири. Шафи зі скляними дверцятами вказують на сучасні тенденції.

Якщо ви любите подорожувати і привозити з собою сувеніри, тоді ваша вітальня може стати виключно авторським твором. У ній зможуть ужитися і старий секретер, що дістався вам у спадок від прадіда, який жив у Псковській губернії, і скляний глобус на позолоченій підставці, придивились вами на прилавку сувенірного магазину в Римі, розписна китайська ваза, створена руками невідомого майстра тисячі років тому і сучасний світильник під стелею. Все це стилістичне різноманіття вітальні залежить від вашого смаку і характеру. Різноманіття інтер'єру підкреслює вашу індивідуальність.

Зона відпочинку у вітальні - особливе простір у приміщенні, цілком і повністю підібране виключно на ваш смак. Додатково ця зона виділяється килимом на підлозі і включає в себе м'які меблі. Іноді за вашим бажанням в зоні відпочинку присутній додаткове освітлення. М'які меблі може бути представлена як групою "диван + крісла", так і одним діваном- "трансформером". На ваш вибір.

У будь-якому випадку запам'ятайте, ви можете слідувати моді чи не слідувати їй, віддавати перевагу класику або модерн, розміщувати в своїй вітальні твори мистецтва, гідні Лувру, або прикрашати стіни вимпелами улюблених спортивних клубів, але все одно для вас найзручнішою, найулюбленішою буде саме та вітальня, яку ви створили самі і за своїм смаком.