Сьогодні кожна людина приділяє багато уваги і часу інтер'єру приміщення, в якому проходять самі приємні хвилини його життя, т. Е. Інтер'єру власного будинку. І важливою його складовою є система освітлення, представлена різного виду світильниками і встановленими в них лампами, а також пристроями для управління джерелами світла. Нижче ми поговоримо про світильники, що забезпечують загальне освітлення, а саме, про люстрах.

Отже, класичні люстри з плафонами. Вони можуть бути виконані з бронзи або кришталю, а також мати жорсткий або м'який підвіс. Такі світильники, як правило, досить громіздкі, тому використання їх для приміщень з невисокими стелями не рекомендується.

стелю, навпаки, не мають підвісу і прилягають до стелі, виконуються у вигляді невеликих плафонів або "тарілок", і тому, використовуються для приміщень з невисокими стелями. Існує два найбільш популярних варіанти даного типу світильників:

1. Куполоподібний. Кріпленням в даному випадку виступає стелю, тому слід враховувати вид матеріалу, з якого він виконаний. Наприклад, якщо стеля бетонний і оштукатурений або пофарбований, для освітлення можна використовувати будь лампочки. Якщо ж стеля дерев'яний, натяжна, або обклеєний шпалерами, слід встановлювати галогенні або люмінесцентні лампочки, що виділяють мало тепла і, відповідно, менш пожежонебезпечні. Крім того, енергозберігаючі лампи прослужать довше, що в даному випадку вельми актуально ще й через необхідність знімати плафон при заміні лампочок.

2.


Світильник, що випромінює потік світла, спрямований вгору. Він найбільше відповідає "низьким" приміщень. Кріплення його виробляється за допомогою гака, вмонтованого в площину стелі. Світловий потік в цьому випадку, відбиваючись від стелі, заливає кімнату м'яким, комфортним і затишним світлом, не б'є в очі, як у випадку прямого освітлення. Ідеальним варіантом стануть світильники, в яких становищем кожної лампочки регулюється. Однак навіть при цьому, використання таких світильників вимагає додаткового освітлення робочих зон, наприклад, за допомогою бра, подсветок, торшерів або точкових світильників.

Оскільки на смак і колір, як відомо, фломастери різні, щодо вибору дизайну світильників дамо лише загальні рекомендації. Головне правило - світильники повинні відповідати колірному, стилістичному і фактурного оформлення інтер'єру. Люстри стельові найкраще вписуються в класичні стилі, вироби строгих форм, що нагадують інопланетні твори мистецтва - прерогатива стилю хай-тек, дерев'яні та паперові - стилю кантрі і японського, відповідно.

Крім того, слід пам'ятати, що вироби з кольорового скла дуже красиві, однак, світло, що випромінюється ними, буде відповідним чином "фарбувати" інтер'єр. Світильники, що відкидають тіні, також слід встановлювати з обережністю. Купуючи вироби, звертайте увагу на цоколі лампочок, адже у випадку з невідповідності стандарту, вельми складно буде знайти заміну.