Сьогодні ми маємо можливість насолоджуватися присутністю в своєму будинку практично будь-яких кімнатних рослин, часом навіть самих екзотичних. Достатньо лише того, щоб доставка квітів в Химки була оформлена у зухвалій довіри компанії. Коли ж ці представники світу флори потрапили в наші будинки? Обробіток культурних рослин на полях з метою вжити їх в їжу цілком раціонально і пояснюється історичним розвитком людської цивілізації. Але як все це віднести до самим звичайним кімнатним рослинам?

Фрески часів Стародавнього Світу показують нам, що ще в період Стародавнього Царства в палацах Єгипту були популярні рослини, вирощувані в діжках і вазах. Те ж саме можна побачити і в Стародавній Греції. Шанувалися живі рослини і в будинках знатних римлян. Навряд чи для когось виявиться одкровенням, що насправді способи утримання і оформлення квітів в цих країнах так і дійшли до нас практично в незмінному вигляді. Крупнолисті середземноморські рослини у великих вазонах, що розміщуються в кутах просторих залів досі є невід'ємною частиною закінченого інтер'єру. Варіювати можуть тільки форми, розміри і зовнішній вигляд, як рослин, так і контейнерів.

Схід у справі оформлення домашніх рослин варто окремо.


Особлива, в чому абсолютно відмінна від європейської, культура, де живого світу відведена своя роль, має на увазі і особливе ставлення до рослин. Так, наприклад, складно сказати, яке рослина для того ж японця є кімнатним. Мистецтво бонсай поширюється як на вуличний сад, так і на домашній інтер'єр, а традиційна архітектура будинку намагається максимально згладити кордон між зовнішнім і внутрішнім простором. До речі, завести свій особистий бонсай тепер можливо де б ви не знаходилися - доставка квітів по Казахстану, Росії та ряду інших країн СНД ведеться багатьма сучасними професіоналами флористики.

Справжній бум на утримання кімнатних рослин почався в часи Світових відкриттів, коли численні кораблі торговців і мандрівників, доводячи, слідом за Колумбом, що земля справді кругла, почали зі стрімкою швидкість відкривати все нові і нові країни, привозячи зі своїх "закордонних поїздок" дивовижних представників чужого старенькій-Європі світу. Сотні нових, тропічних рослин в ті часи міцно зайняли місце в кімнатах знаті, а потім і більш простого люду, ставши до 20-го століття цілком буденним явищем для кожної квартири, кожного будинку.