Братки, або віола триколірна , мабуть, найпопулярніше балконний рослина. Воно невимогливо до освітлення, при легкому затіненні навіть довше цвіте. Любить пухку, суглинних грунт. Вона повинна бути досить поживною, але свіжого гною братки не переносять. Поливати їх треба часто, інакше квітки стануть дрібними. Насіннєві коробочки постійно видаляйте, щоб цвітіння було більш рясним.

Зазвичай розмножують братки насінням, які сіють в червні - липні у відкритий грунт. де їх і залишають на зиму. Але на балконі вони вимерзнуть, тому краще посадити навесні розсаду (рослини висаджують на відстані 15-20 см один від одного). Можна посіяти насіння і навесні - у такому випадку братки зацвітуть влітку і будуть цвісти до пізньої осені.

Маргаритка багаторічна - з білими, рожевими, червоними квітками. Вона починає цвісти у квітні і до липня зберігає свою привабливість, після чого її доведеться замінити іншими квітами. Добре поєднується з незабудками і братками. Її можна садити як на сонячних, так і в тінистих місцях. Грунт поживна, полив регулярний. На балкон краще висаджувати маргаритки розсадою, так як вони рясніше цвітуть на другий рік. Рослини висаджують в балконні ящики на відстані 12-20 см один від одного, можна пересаджувати і квітучі рослини - вони добре приживаються. В саду маргаритки розмножують насінням або поділом кущів.

Фуксия розростається дуже швидко і незабаром покривається численними квітками - білими, червоними, ліловими, синьо-фіолетовими. Квітки, чашечка і віночок у яких нерідко мають різне забарвлення, звисають на довгих, витончених квітконіжках. Цвіте з травня до жовтня. Зів'ялі квіти видаляють.

Фуксия найкраще росте на балконах, розташованих зі східної сторони будинку. Її висаджують, коли пройдуть заморозки, в грунт, багату перегноєм. Її треба підгодовувати, рясно поливати й іноді обприскувати. До осені полив скорочують, а коли опаде листя, пагони вкорочують, рослина переносять у прохолодне (+ 5,8 градуса) і світле місце. Поливають рідко. Наприкінці лютого фуксію пересаджують в свіжу землю і в травні виносять на балкон.

Має сенс щорічно або через рік від перезимували рослин у нижній частині стебла брати живці. Їх укорінюють у вологому піщаному грунті під склом. Тоді фуксія буде більш життєздатна.

Іпомея, або березка , очевидно, добре всім відома. Швидко зростає, досягає висоти до трьох метрів, утворюючи щільну зелену стінку.


Квітки великі, розкриваються днем. Цвітіння - з липня до вересня.

Насіння краще висееать в горщик в кінці березня - квітні. В ящик рослини пересаджувати з грудкою землі, коли минуть заморозки. Грунт має бути поживною і постійно вологою. Іпомея любить теплі, сонячні місця. Зовсім не переносить протягів.

Запашний горошок дає прекрасні, запашні квіти, які гарні в букетах. Хоча краще тепло і сонце, цілком переносить весняні заморозки до мінус 5 градусів. Чого не виносить, так це спеку, сухий грунт і протяги.

Садять запашний горошок в квітні, відразу на постійне місце. Насіння по дві-три штуки кладуть у гнізда, розташовані в десяти сантиметрах один від одного. Грунт має бути поживною, легкої, але тільки не кислою.

Якщо ви не припускаєте збирати насіння, то видаляйте зів'ялі квіти - тоді горошок буде цвісти більш рясно.

Настурція - краще для балкона вибрати кучеряве різновиди. Вони дають довгі, добре розгалужені пагони з великими листками і яскравими квітами, які видно здалеку. Цвіте з липня до заморозків. Віддає перевагу тихі, безвітряні місця.

Грунт для настурцій не повинна бути надмірно вологою і надто поживною, інакше вона буде погано цвісти, бутони можуть взагалі не з'явитися.

Садять настурцію насінням відразу на постійне місце. Можна посадити раніше, в горщики, а потім рослини з грудкою землі пересадити в ящики (між рослинами - 15 см).

Кобея лазающая росте дуже швидко, особливо на сонячній стороні. З червня покривається великими дзвіночками, які спочатку бувають зеленуватого кольору, а потім стають синювато-фіолетовими. Є сорти і з білими квітками.

Насіння кобеі висівають спочатку в горщики в березні - квітні, через десять-шістнадцять днів вони сходять. Рослини пересаджують в ящик на великій відстані один від одного - 50-60 см. Ще одна особливість: грунт для кобеі повинна бути дуже родючою.

Тунбергия крилата - світлолюбна рослина, краще росте в південних районах нашої країни. де рясно цвіте з червня до вересня. Досягає висоти до двох метрів Листя серцеподібні з м'яким опушенням, квітки оранжево-жовті з темно-пурпуровим оком.

Насіння висівають дуже рано, у лютому - березні, в горщик і ставлять на саме сонячне місце. На балкон висаджують, коли можна не побоюватися заморозків. Відстань між рослинами велике: 30-40 см. Грунт повинен бути добре удобрена.