У цій статті докладно розглянемо матеріали з яких виготовляються матраци, а також їх переваги і недоліки.

Ортопедія - це наука, яка займається хірургічної діяльність, вона ні як не пов'язана з меблевим виробництвом і матрацами. Якою б не була ваша постіль, вона не зможе вилікувати різні захворювання спини людини.

Хороший ортопедичний матрац може тільки зняти напругу в м'язах, втома, поліпшити загальне самопочуття. Він також є профілактичним засобом при лікуванні остеохондрозу хребта і шийного відділу. Але для цього матрац повинен бути анатомічним, тобто повністю повторювати вигини і контури нашого тіла.

Не беріть дуже жорсткі моделі, а також занадто м'які. Ортопедичний ефект буде тим краще, чим природніше знаходиться хребет на поверхні матраца.

Всі моделі розрізняються за матеріалом, які використовуються в їх пружної частини. Це повітряні, водяні, поролонові, пружинні і латексні матраци.

Вироби наповнені водою або повітрям не надто популярні і є "екзотикою". У повітряних моделях використовуються галасливі компресори, що не кожному до душі. А у водних матрацах виникають проблеми із заміною води.

Матраци з латексу на даний момент вважаються кращими.


Латекс - це натуральний наповнювач, який отримують з природного спіненого соку каучукового дерева. Він володіє динамічними характеристиками, має довгий термін служби і стійкий до факторів навколишнього середовища.

Такий наповнювач, як поролон застосовується для виготовлення матраців економ класу, а також більш дорогих. Залежно від техніки виробництва він може бути жорстким і м'яким. Поролон практичний, довговічний і має ортопедичні властивості.

Пружинні матраци. Бувають двох типів: на основі блоку залежних пружин і на основі блоку незалежних пружин. Другий вид набагато краще, так як має посилений ортопедичний ефект.

Поради покупцеві. При виборі матраца обов'язково огляньте товар, щоб вам не дісталося вироби низької якості, яке має погану прошивку і неправильну конструкцію пружинного блоку. Запитайте у продавця-консультанта, ккой наповнювач використовувався при виготовленні: латекс, кокосова койра, поролон, повсть і т. Д. А також який матеріал застосовувався для оббивки матраца. Рекомендується купити наматрацник, якщо він не йде в комплекті. Ви можете придбати будь-яку модель не виходячи з дому за допомогою інтернету, що дуже швидко і зручно.