Дача без комфортного літнього будиночка - це не дача, а город.

Які ж вимоги пред'являються до дачного будинку?

У першу чергу він повинен бути близький до природи. Нехай бетон і цегла залишаються в місті. А на дачу ви приїжджаєте відпочивати від "бетонних джунглів", отже дачний будинок повинен бути з дерева. Тим більше, що дерево, будучи відмінним теплоізоляційним матеріалом, допомагає влітку рятуватися від літньої спеки, а взимку дозволяє швидко і недорого опалити вистуженной через довгої відсутності господарів приміщення.

Дачний будинок повинен бути пожароустойчив, довговічний, не боятися вологи і комах. Крім того, бажано, щоб будівництво будинку обійшлося не дуже дорого.

Нарешті, він повинен бути комфортабельний і гарний.

Але хіба буває дерево, яке не горить, не боїться вологи, не "по зубах" комахою? Хіба деревина довговічний матеріал? Звичайно, дерев'яні будинки можуть бути дуже красиві, але хіба комфортабельний і гарний будинок може бути не дорогим?

Виявляється на всі ці питання відповідь "ТАК"! Але тільки якщо під "деревиною" ви розумієте клеєний брус.

Що таке клеєний брус і чим він такий хороший?

Будівництво заміських будинків з бруса в передмістях великих міст, в першу чергу по Москвою і Пітером, переживає справжній бум. У 2011 році частка новобудов з бруса зросла більш ніж у півтора рази порівняно з 2010 роком. І, за всіма прогнозами, в 2012 зростання тільки продовжиться.

Для виготовлення клеєного бруса використовують обрізну дошку, у якої усувають дефекти, просочують спеціальними складами, а потім склеюють під пресом.


У результаті виходить легкий і дуже міцний матеріал, в якому з гарантією відсутні будь-які механічні дефекти. У той же час, цей матеріал легко обробляється, що дозволяє робити брус досить складної форми з дуже високою точністю. А це в свою чергу дозволяє з дуже високою точністю збирати з такого бруса будинку - без щілин, без зайвих обрізків і т. П.

Використовувані просочення вирішують відразу комплекс проблем. По-перше, просочений брус не горить. Звичайно, від вогню не можливо захиститися повністю. І у випадку загоряння зовнішній вигляд будинку постраждає - обвуглиться верхній шар брусів. Але горіти ваш будинок не зможе і на міцність конструкції вогонь вплине. По-друге, просочення захищає деревину від гниття. В третє, вона дає захист і від комах.

Крім того, клеєний брус має ідеальний зовнішній вигляд. Як правило виробник підбирає дошки за кольором і фактурою, щоб кожен брус виглядав на всі сто.

Таким чином, будинки з бруса можна ніяк не обробляти ні зсередини, ні зовні.

Технологія виготовлення в даний час настільки добре налагоджена, що клеєний брус є більш дешевим матеріалом, ніж, наприклад, силікатна цегла. А менша вартість будівельних робіт, економія на обробці, відсутність будівельного сміття, менша вартість експлуатації перетворюють клеєний брус в найвигідніший ів усіх відношеннях матеріал для будівництва дачного будинку.