Поставивши нові вхідні двері та високоякісні пластикові вікна, багато власників квартир стикаються з несподіваною проблемою: у квартирі стає душно, запахи з кухні і туалету поширюються по всій квартирі, а повітря деколи стає настільки вологий, що вікна запотівають. Якщо ви впізнаєте в цьому описі свою ситуацію, то вітаємо: у вас насправді хороші двері і відмінні вікна, які герметично закривають вашу квартиру від зовнішнього світу. І тепер вам пора задуматися про те, щоб зробити вентиляцію.

Перш ніж робити припливно вентиляцію, перевірте роботу вентиляції витяжної. Для цього відкрийте одне з вікон в квартирі, і прикладіть до воздухозаборнику витяжної вентиляції аркуш паперу. Якщо лист прилипає до воздухозаборнику, значить все в порядку. Якщо ні - вам слід звернутися в ЖЕК з вимогою про ремонт витяжної системи.

У квартирі вже є витяжна вентиляція. Але вона розрахована на те, що свіже повітря з вулиці буде надходити через дрібні щілини в дверному і віконних отворах. Однак сучасні технології дозволяють зробити двері і вікна настільки добре, що щілин не залишається зовсім. І витяжна вентиляція перестає працювати.

Вихід очевидний: потрібно пустити в квартиру свіже повітря. Але не ламати ж для цього вікна? Звичайно, ні. Потрібно купити і встановити систему вентиляції.

При монтажі вентиляції на кухні особливу увагу слід звернути на якість електричних з'єднань. Як не малоймовірна витік газу, нехтувати цією ймовірністю не варто. А автоматична система, яка самостійно вмикається і вимикається - це ризик виникнення іскри в самий невідповідний момент.


Тому при монтажі будь-якої техніки на кухні, якщо у вас є хоч найменший сумнів у тому, що самостійно електричні з'єднання ви зробите добре, краще покличте електрика.

Найпростіша система вентиляції - це вентиляційний клапан, який встановлюється над батареєю опалення . Такий клапан не вимагає підведення електрики, здійснює фільтрацію повітря від пилу, прогріває потік вхідного повітря за рахунок тепла батареї і абсолютно безшумний. Важливим достоїнством є простота установки, що дозволяє легко зробити такого типу вентиляцію в квартирі своїми руками. Досить виконати в стіні отвір під клапан і воздухозаборную трубу (для цього буде потрібно перфоратор або ударний дриль, довге свердло або бур, коронка або зубило), після установки клапана запінити щілини монтажною піною, і саморізами закріпити декоративну кришку. При наявності інструменту і мінімального досвіду, можна вкластися за півгодини.

Більш складні системи можуть включати в себе вентилятор, нагрівач, фільтр, датчики вологості та інші елементи. Такі системи можуть монтуватися під стелею, в просторі над натяжною або підвісною стелею, можуть робитися з повітроводами, що подають повітря в потрібну точку кімнати. Все це дозволяє зробити дуже ефективну вентиляцію, відрегулювати за своїм бажанням потоки повітря в квартирі, налаштувати моменти спрацьовування датчиків, встановивши таким чином бажану вологість у приміщенні. У більшості випадків монтаж такої системи теж по силам вмілому господареві, хоча і зажадає від нього кілька більшої кваліфікації, наприклад, уміння робити проводку.