Позаду щасливі хвилини народження, перші дні в пологовому будинку, квіти, виписка, привітання .. Ви нарешті вдома ...

Дзвінок у двері .. Ви нікого не чекаєте? А він все-таки прийшов:

- Добрий день, вітаю з народженням малюка! Я Ваш дільничний педіатр ...

Обов'язково познайомтесь з Вашим педіатром, навіть якщо плануєте спостерігатися в приватній клініці у сімейного лікаря. Адже в разі раптового нездужання саме дільничний лікар добереться до вас швидше за всіх.

Отже, перший прийом на дому - патронаж. Підготуйте для педіатра виписку з пологового будинку і загальний зошит. Це буде один з перших документів вашої дитини - амбулаторна карта.

Для першого "домашнього" прийому обов'язково знадобляться пелюшка і столик (пеленальний, або звичайний письмовий, на ньому доведеться звільнити місце для огляду малюка). Оглянемо пупочек, шийку, стан шкіри, помацаємо джерельце, разогнём ручки-ніжки ...

- Чи часто прокидається вночі? Як часто годуєте? Дістаньте зі сміття останній підгузник .. Відмінно! Чим Ви хворіли в дитинстві? Квартира своя, знімна? Скільки людей проживають? Ким працюють?

Вам здається, що лікар ставить багато питань? Занадто багато пише в карті? Не хвилюйтеся, це стандартна процедура.


Постарайтеся згадати все. Адже саме ЦЕЙ лікар - дільничний педіатр - відповідає за здоров'я вашої дитини, він повинен володіти повною інформацією, знати, в яких умовах проживає малюк, які спадкові захворювання можуть йому загрожувати .. Папа, який працює на шкідливому виробництві, - теж фактор ризику. І педіатр обов'язково підкаже вам, як звести ці ризики до мінімуму.

Не соромтеся задавати питання - доктор для того і прийшов, щоб допомогти вам у ці перші дні, коли ви і малюк ще тільки звикаєте один до одного.

Якщо малюк здоровий, лікар напевно випише направлення на аналізи, запросить на перший прийом до поліклініки. За необхідності видасть направлення на нейросонографію та інші обстеження.

Хороший педіатр - це справжній подарунок долі, можу сказати це як мама! Саме такий лікар - небайдужий, який цікавиться, грамотний - в змозі запам'ятати всі діагнози дитини, починаючи з народження, не нав'язувати щеплення, щоб виконати свій власний "виробничий" план. Саме такий лікар не вважає нижче своєї гідності детально роз'яснити матері - що і для чого він призначає. У мого сина такий лікар - звичайний дільничний педіатр, наш улюблений доктор!