Якщо питання постало таке - купити ранець або портфель, то потрібно мати на увазі, що портфель призначений для того, щоб носити його в руці. Але постійна перенесення ваги в руці призводить до викривлення хребта - сколіозу - і іншим проблемам із хребтом. Тому ранець буде більш правильною покупкою. Але і його не дозволяйте носити дитині в одній руці або на одному плечі, щоб не було викривлення спини.

Ранець має жорсткий корпус, рюкзак - м'який. Звичайно ж, ранець дозволить зберегти вміст краще, нічого не помнеться і не деформується. До того ж розташувати в ньому можна все правильно, і нічого нікуди не зрушить. До того ж, користуватися адже буде їм дитина - або кине куди-небудь, або навіть вирішить скатнуться з гірки на ньому - вміст надійно захищене.

Так що першокласникам, і взагалі, учням початкової школи краще купити ранець. А ось підлітку вже можна користуватися і рюкзаком. Але краще, все таки, вибрати модель з щільною спинкою.

Якщо ж і дно, і спинка майбутньої шкільної сумки жорсткий - можна купити її будь-якій дитині.

На що особливо варто звернути увагу при покупці?

1. Маса порожнього портфеля не повинна бути вище 1 кг. Вага з вмістом - не більше ніж 10% ваги дитини. Для першокласника це приблизно 2,5-3 кг. Так що потрібно буде стежити за вагою портфеля під час навчання, тому що нерідко його вага в навантаженому стані вище норми.

2.


Відмінно буде, якщо ранець або рюкзак мають ортопедичну спинку. Адже вона сприятиме формуванню правильної постави. Спинка повинна бути жорсткою, але при цьому з м'якою підкладкою. Лямки теж повинні мати м'яку прокладку, адже основна маса ляже на них, вірніше, на плечі. Нічого не повинно натирати і тиснути. Також потрібен поперековий упор - валик невеликого розміру внизу спинки, на який припадає основне навантаження в області спини. Лямки потрібні щільні, що не розтягуються, але в той же час з регулюванням довжини. Ширина лямок - приблизно 5 см. Якщо спинка пластикова і ви бачите борозни, не лякайтеся, так треба, це вентиляція. А там, де лямки м'які, вентиляцією є сітчаста тканина.

3. Світловідбиваючі елементи дуже важливі - вони зроблять вашу дитину більш помітним на дорозі, що збільшить його безпеку. Світловідбиваючі вставки потрібні з усіх боків ранця - спереду, з боків, на лямках. Деякі виробники використовують замки зі світловідбивачами або ж спецтканини зі світловідбиваючої ниткою. Незайвим буде також, якщо дитина буде більш помітний і вдень, для цього роблять флуоресцентні вставки. Найкраще помітні помаранчевий і жовтий кольори.