Що таке чай Пуер

Пуер - це чай, який завдяки традиційній технології ферментації набуває насичений і сильний аромат і смак, а також унікальні цілющі властивості. У Китаї цей вид чаю називають напоєм вічної юності, краси і стрункості. З часом, правильно заготовлений Пуер тільки покращує свої властивості, тому витриманий чай цінується вище, ніж молодий. А цінність деяких сортів Пуер так велика, що вони оголошені народним надбанням Китаю і заборонені до вивезення їх цієї країни.

Чай Пуер завжди випускається в пресованому вигляді - так виходить в результаті технологічного процесу ферментації. Вага і форма пресування можуть бути самими різними, фактично вони залежать від фантаціі виробника. Хоча в більшості випадків, дотримуються все-таки традиційних форм: млинця, чаші, цегли, гарбуза або гриба. Вага буває від кількох грам, як правило, форма в цьому випадку представляє собою плінта або таблетку, до декількох кілограм - найважчі варіанти виготовляються у вигляді чаші або млинця.

Важливо знати, що ні від форми, ні від ваги якість самого чаю не залежить. Точніше сказати, і елітний чай, і не найякісніший можуть бути спресовані в однакових за вагою та формою брикетах, і упаковані в дуже схожу упаковку.

Щоб не помилитися у виборі і купити дійсно якісний чай, найкраще звернутися в спеціалізований магазин, перевірений часом і іншими покупцями. Жіночий сайт рекомендує своїм читачкам робити покупки в магазині китайських чаїв http://www.tea-city.ru

Корисні властивості Пуер

Про корисні властивості Пуер можна написати не одну статтю. Перерахуємо лише на найбільш значущі, загальноприйняті і не викликають ніяких сумнівів властивості цього чаю.

 • Покращує активність мозку, допомагає зосередитися і способст високої ефективності розумової роботи.
 • Має тонізуючу, але не порушувала ефектом. З його допомогою ви легко позбавитеся від сонливості, але при цьому не відчуєте зайвого порушення, а навпаки прийдете в спокійне і впевнене робочий стан.
 • За рахунок тонізуючого ефекту, який поширюється в тому числі і на очні м'язи, значно покращує зір.
 • Пуер ідеально втамовує спрагу навіть у найспекотніші дні.
 • При підвищеній температурі тіла володіє жарознижуючим ефектом.
 • Нейтралізує отруйні речовини, у тому числі при алкогольному сп'янінні і харчових отруєннях.
 • Покращує травлення, усуває кольки і здуття живота. Нормалізує стілець, що дозволяє застосовувати його і в разі закрепів, і в разі діареї.
 • Покращує роботу органів дихання і серцево-судинної системи.
 • Дає відчуття насичення і створює баланс рідини в організмі , що забезпечує зниження ваги.
 • Нормалізує баланс кальцію в організмі, в результаті чого поліпшуються кістки, зуби і волосся.

Всі ці властивості разом значно знижують швидкість процесів старіння в організмі і підвищують довголіття.

Пуер: протипоказання

Як і будь-яке інше дієвий засіб, чай Пуер не не містить негативних властивостей і протипоказань.


Практично всі вони пов'язані з утримання в напої кофеїну. Саме через нього в следующх випадках потрібно вживати чай з обережністю, заварювати не надто міцно або взагалі від Пуер відмовитися.

 • Підвищена чутливість до кофеїну.
 • Виразка шлунка.
 • Захворювання нирок.
 • Глаукома.
 • Гіпертонія.

Крім того, з обережністю слід до нього ставитися при вагітності та годуванні груддю. При найменших сумнівах, від цього чаю (також як від інших видів чаю або кави) краще відмовитися.

Правила приготування чаю Пуер

Вперше приступаючи до приготування Пуер людей хвилює маса питань.

Скільки разів можна заварювати Пуер?

Пуер заварюється кілька разів. Перша заварка НЕ п'ється, а виливається. П'ють другий заварку, третій і так до 20 разів. Вважається, що смак найкраще розкривається на 5-6 заварці.

Скільки часу заварювати Пуер?

За правилами, цей чай заварюється від 20 секунд до 3 хвилин. Кожна наступна заварка робиться на 10-20 секунд довше, ніж попередня. Зрозуміло, що чим довше триває заварка, тим міцніший вийде чай.

Як заварювати Пуер в плитках, як заварювати Пуер в брикетах або в інших формах?

Ніяких відмінностей в правилах приготування чаю в залежності від форми його пресування немає. У кожному разі, потрібно відокремити шматочок 5-10 грам (2-3 см3) на чайник об'ємом 200 мл. І перед заваркою цей шматочок потрібно обов'язково розім'яти.

При якій температурі заварювати Пуер?

Оптимальна температура води становить 90-95 градусів. Тобто, воду треба закип'ятити і дати їй постояти кілька хвилин.

Порядок приготування

Заварку кладуть в керамічний чайник і заливають гарячою водою. Цю воду відразу ж зливають - вона потрібна для того, щоб змити пил і дати розкритися чайним листю. Після цього наливають свіжу порцію гарячої води і дають настоятися до 20 секунд. Отриманий напій розливають по чашках і п'ють. Наступну порцію чаю готують з тієї ж заварки, але витримують трохи довше.