Під час вагітності жінка стикається з багатьма табу і обмеженнями, в число яких входить заборона носити взуття на підборах. Для багатьох жінок це стає серйозним стресом, так як вагітність сама по собі рідко робить жінку більш красивою, адже все сил її організму спрямовані, насамперед, на розвиток дитини. А якщо жінка звикла постійно ходити на високих підборах, їй буде дуже складно відмовитися від цієї звички особливо, коли живіт ще зовсім невеликий. Щоб майбутнім мамам було легше відмовитися від улюблених туфель і напівчобітків на шпильках, нижче буде розказано, чому ж взуття на високих підборах під час вагітності носити не можна.

Під час ходьби на каблуках у жінки змінюється точка опори і вона спирається не на всю стопу, а тільки на носок, що, в свою чергу, послаблює зв'язки гомілковостопного суглоба і стопи, а також змінює навантаження на хребет - центр ваги зміщується вперед і, прагнучи зберегти рівновагу, жінка кілька відкидається назад, що призводить до додаткового вигину в попереку, а пізніше - до викривлення хребта. Також через збільшення напруги м'язів поперекового відділу хребта, тазу і ніг виникає порушення кровообігу і важкість у ногах, що призводить до розвитку плоскостопості і появі варикозного розширення вен. Таким чином, постійно носити високі підбори не рекомендується навіть жінкам, які не чекають дитину, але для вагітних наслідки такого взуття чреваті ще більш серйозними проблемами.

Зокрема, продовжуючи ходити у взутті на високих підборах вагітна ризикує отримати вивихи і зміщення хребців, а також у неї можуть з'явитися судоми в ногах і болі в попереку.


Крім того, через зміщення центру ваги живіт ще більше "випинається", шкіра і м'язи розтягуються, з'являються розтяжки і так званий "шкіряний фартух" після пологів - животик, який дуже складно прибрати.

Боле того, через зсув центру ваги тіла майбутньої мами дитина ризикує прийняти неправильно положення, що призводить до кесаревого розтину. Але і це ще не все - підвищення навантаження на хребет і надмірне напруження м'язів ніг підвищують тонус матки що, в свою чергу, може призвести до викидня.

Але все це не означає, що вагітній слід носити балетки або взуття на плоскій підошві, так як це теж загрожує неприємностями, зокрема - плоскостопістю. Ідеальною взуттям для майбутньої мами стануть туфлі, босоніжки або чоботи на широкому каблуці зі стійкою танкеткою висотою близько чотирьох-п'яти сантиметрів. Серед всього багатства взуття на нашому ринку, під час вагітності рекомендує носити взуття італійського бренду Marco Bonne.