З моменту, коли жінка вирішила стати матір'ю, вона просто зобов'язана уважніше і ретельніше ставиться до свого здоров'я. На стадії підготовки до вагітності більше можливостей для маневрів: можна приймати ліки, протипоказані під час вагітності, проходити процедури, які могли б завдати шкоди здоров'ю дитини.

Тому планування вагітності включає в себе відвідування багатьох вузькопрофільних фахівців. Кожен з цих лікарів перевірить стан організму, призначить лікування або профілактичні заходи щодо попередження можливих хвороб. Адже найголовніша небезпека лікування під час вагітності - нанесення шкоди здоров'ю плода прийомом медикаментів.

І одним з найважливіших лікарів, якого слід відвідати при підготовці до вагітності жінці, є стоматолог.

Як зуби впливають на вагітність

Під час вагітності імунітет майбутньої матері знижується, і цілком невинна в інший час інфекція стає вкрай небезпечною як для самої жінки, так і для її дитини. А одним з найчастіших джерел такого роду інфекцій є незагоєні вчасно зуби.

Вкрай небезпечні для дитини і ліки, що застосовуються при лікуванні зубів. Особливо це відноситься до першого триместру. Тому лікарі рекомендують або вилікувати все до зачаття, або терпіти до другої половини вагітності, коли вплив ліків на малюка стане не таким небезпечним.

Але хворі зуби заважають не тільки самі по собі. Вони неминуче впливають на якість пережовування їжі, що призводить до різних розладів травного тракту. І часом призводять до того, що майбутня мама відмовляється від деяких харчових продуктів, які їй складно пережовувати.


А це вже означає ризик незбалансованого харчування.

Якщо вагітність для вас не випадковість, якщо ви плануєте зачатье і мрієте про здоровий малюка, пам'ятайте: до моменту зачаття всі зуби повинні бути вилікувані, ясна повинні бути у хорошому стані. Лікувати зуби під час вагітності небезпечно, а хвороби ясен можуть призвести до захворювань шлунка, печінки та підшлункової. Благо, сьогодні багато стоматології Санкт-Петербурга і Москви надають адресну допомогу майбутнім мамам. Підхоплюють ініціативу і периферійні клініки, пропонуючи своїм пацієнткам саме такі послуги.

Як вагітність впливає на зуби

Слід також пам'ятати, що дитина нерідко "руйнує", як кажуть у народі, зуби своєї матері. Насправді так відбувається через брак кальцію, який організм забирає у кісткових тканин.

Якщо у вас немає захворювання, що сприяє "вимивання" кальцію з організму, то уникнути руйнування зубів під час вагітності досить легко. Досить збалансовано харчуватися, вживати продукти з високим вмістом кальцію: в першу чергу мочно продукти, сир, сир.

А в разі необхідності лікар пропише вам ліки або харчові добавки, призначені для заповнення нестачі кальцію в організмі.

Незайвим буде і самостійне вивчення рекомендацій стоматологів з профілактики зубних захворювань. Портал радить почитати цікаві та корисні матеріали на цю тему на сайті vse-svoi.ru.