Коли "теплі підлоги" тільки з'явилися, дозволити собі влаштувати систему таких підлог в будинку або квартирі могли тільки багаті або вельми забезпечені люди. Однак за останні 15 років ціни на підлоги з підігрівом опустилися до цілком прийнятного рівня.

Система теплих підлог служить прекрасним джерелом тепла, вирішуючи проблему опалення в будь-якому приміщенні. Така велика обігрівається поверхню дуже ефективна і економічна, а також набагато краще, ніж невеликий сильний джерело тепла. Повітря прогрівається таким чином, що для людини відбувається найбільш комфортне розподіл теплого повітря - близько статі повітря тепліше на 2-4 градуси порівняно з стелею. "Теплі підлоги" ефективно прогрівають повітря до 2,5 метрів висоти.

Підлоги підігріваються двома способами - трубами з гарячою водою і нагріваючими електричними кабелями.

Якщо підлоги підігріваються за допомогою гарячої води , то така підлога називають метапол. Перевага водяної системи полягає в її більш економічною експлуатації, так як труби досить приварити до системи центрального опалення або з'єднати з системою гарячої води. Також така система сумісна з будь-яким видом підлогових покриттів.

Мінусом водяної системи є неможливість самостійного регулювання потрібної температури. Також в загальній системі може бути нестача тиску і прокачати труби не вдасться. Крім цього, якщо яка-небудь з труб була пошкоджена при монтажі, виникає реальна небезпека влаштувати потоп на нижньому поверсі. Труби також можуть зноситися і під час експлуатації. Тому метапол краще використовувати, якщо є незалежна система опалення.

Електроподогреваемие підлоги можна встановити абсолютно в будь-якому приміщенні і експлуатувати в будь-який зручний час. При цьому не має значення наявність в квартирі або будинку централізованого опалення. У таких підлог є терморегулятор і температуру підлоги можна змінювати на свій розсуд. Також в систему таких підлог закладена система програмування, що рятує від марної витрати енергії. Передбачено і аварійне відключення системи при наявності збоїв в мережі. Однак підлоги з електропідігрівом дуже швидко нагріваються, що може призвести до деформування підлогового покриття. Також недешево обійдеться і кількість споживаної такою системою електроенергії.

Установка метапола зазвичай обходиться дорожче, ніж електричного. Зате гаряча вода обходиться набагато дешевше електрики, тому надалі вартість обох видів підлог вирівнюється.


Зазвичай підлоги з підігрівом встановлюють в нових будинках і квартирах без обробки. Однак цілком можливо поставити таку систему і в саму звичайну квартиру. Для цього спочатку прибирають старі підлоги, а потім вирівнюють поверхню. Потім заливають підлогу розчином бетону.

Далі на бетонну поверхню укладається теплоізоляційний шар, який не дозволить тепла йти вниз. І тільки потім на поверхню підлоги укладається змійкою електрокабель або гріють труби. Після цього вся система заливається бетоном. Зазвичай товщина бетону становить від 3 до 5 см. Тепер зверху можна укладати будь-яке підлогове покриття. У кожному приміщенні робиться своя власна система теплих підлог, не виходить за межі дверних прорізів.

Нові теплі підлоги не слід перевіряти негайно, так як бетон повинен повністю затвердіти. На це піде близько трьох тижнів, починаючи з часу заливки. По закінченні цього часу підігрів підлоги можна включати, проте не варто відразу використовувати систему на всю потужність. Температуру краще збільшувати поступово - на 5 градусів щодня до досягнення оптимальної температури.

Зазвичай температуру підлоги можна підтримувати на рівні 27 градусів. Але для деяких видів підлогових покриттів є свої умови. Лакованому підлогу, наприклад, повинен підігріватися до температури, що не перевищує 21 градус. А підлога, покрита ковроліном, необхідно нагрівати до 31-32 градусів, що відповідно підвищує енерговитрати до 25%. Зазвичай, самим примхливим вважається паркетна підлога. Умови монтажу, в такому випадку, в чому будуть залежати від виду дерева, з якого зроблений паркет і від товщини дощок. Система підігріву паркетної підлоги обов'язково повинна бути водяний. А який температурний режим буде оптимальним для такого статі, необхідно з'ясовувати у виробника паркету.

Останнім часом з'явилася цікава новинка - ламінат з вбудованим підігрівом. Для такого ламінованої підлоги не потрібно встановлювати окрему нагрівальну систему. Вбудована обігрівальна система дуже тонка і зовсім не підвищує товщину ламінату. При укладанні такого ламінату спочатку з'єднуються нагрівальні елементи, а потім самі дошки. Ламінат з підігрівом можна покласти на будь-яку основу. Також безсумнівним зручністю такого ламінату є можливість укладати його локально, розміщуючи в тих місцях, де потрібно підігрів.