Питання животрепетне для всіх, тому що, наприклад, володареві звичайного телевізора точно так само шкода його втратити, як і власникові величезного рідкокристалічного монстра. Грабують, на жаль, не тільки багатих, але людям будь-якого стану пограбування завдає шкоди не тільки добробуту, а й психіці. Часом, непоправної. Зазвичай злодії не зламують підлоги і не вриваються у вікна. Вони входять, як кажуть, через парадний вхід, тобто просто через двері. Тому-то саме на цьому етапі потрібно зробити проникнення в житло для злодіїв максимально важким.

Поставте гарну металеві двері з хорошими косяками і, головне, з дуже надійним замком. Чим простіше замок, тим легше його розкрити відмичкою.

Ще більш недоступною вашу квартиру зробить сигналізація. Тут уже не тільки ви несете відповідальність за своє майно, але і співробітники позавідомчої охорони або агентства, з яким ви укладете договір. Вартість установки сигналізації складе від 1500 руб. і щомісячні абонентські платежі складуть від 300 руб. у місяць. Багато сигналізації реагують не просто на відкривання дверей, але і на просте довгий "колупання" в замку.

"Умілець" може зробити сигналізацію і сам. Природно, саморобна сигналізація не подасть сигнал на пульт охорони, але ревучий білугою сигнал при відкриванні дверей явно приверне увагу сусідів, а злодіїв змусить поспішно сховатися. Якщо ви живете на першому чи останньому поверсі, обладнайте свої вікна гратами. Те, що склопакети перешкоджають проникненню всередину злодіїв - не більше ніж міф.


Ставте решітки і спіть спокійно!

Дружіть із сусідами! Міліціонери кажуть, що більше 70% злодіїв, затриманих "по гарячих слідах", затримуються завдяки пильним сусідам. Тому, якщо ви їдете кудись далеко, то краще домовитися з людьми, що живуть поблизу, щоб вони наглядали за вашою квартирою.

Чи не афишируйте свої доходи і строго-настрого забороните дітям поширюватися у дворі про ваші нові придбання , бачених сумах грошей або поїздках на відпочинок.

Якщо ви їдете далеко і надовго, то домовтеся із сусідами або друзями, щоб вони періодично очищали вашу поштову скриньку. Повний поштову скриньку - сигнал для домушників про те, що господарі відсутні.

Цінні речі та гроші, які зберігаються вдома, прийнято ховати. Сейфи є не у багатьох, тому ховають люди в різні затишні засіки. Найчастіше в одні і ті ж місця ховають все, тому у злодіїв вже є список "обов'язкових" схованок, в які вони заглядають в першу чергу.

Це:

  • стопки білизни в шафі;
  • зливний бачок унітазу;
  • морозилка;
  • банки з крупами;
  • кошик з брудною білизною;
  • книжкова шафа і самі книги безпосередньо;
  • пральна машина;
  • мікрохвильовка і духовка.

Ваша "захоронки" саме в такому місці? Ідіть, переховувати. Старий побитий прийом залишати голосно включене радіо вже не працює. Найчастіше, домушники саме по цій прикметі визначають порожню квартиру. Застрахуйте своє майно. Так вам в разі пограбування хоча б гроші повернуть.