Ви не помічали, що чим яскравіше блиск для губ, тим сильніше липнуть до нього волосся? Багато дівчат відчувають дискомфорт від цього. У чому ж справа?

Доктор Сара Віккері - головний науковий консультант косметичної лінії CoverGirl пояснила, звідки береться ця "ліпучесть".

Для того щоб губки блищали, використовуються спеціальні матеріали з високими показниками заломлення променів - тобто приділяється максимум уваги тому, як світло відбивається від поверхні. Чим вище показники заломлення, тим вище "блескучесть" блиску.

Найскладніше в цьому - зробити блиск, який буде добре відбивати світло, але і в той же час добре лежати на губах.


Останнє виявилося вельми важко виконуваним, так як більшість блисків, що задовольняють своїм кольором і блескучестью, мають нарікання за частиною "носіння" їх на губах - вони занадто рідкі і липкі. В цьому винен особливий полімер, який має високий індекс заломлення, проте має підвищену липкостью. Тому до губ, намазаним блиском, постійно щось липне.

Так що виробникам косметики доводиться постійно шукати і створювати нові формули блисків для губ, щоб дотримати баланс блескучесті і ліпучесті. Ну а поки баланс не знайдений, багато дівчат змушені збирати волосся в пучок, щоб вони не торкалися до губ.