Погана новина для копірайтерів, дизайнерів, програмістів і просто тих, хто любить "зависати" у всесвітній мережі - інтернет призводить до депресії.

Остерігатися, в першу чергу, потрібно за психічне здоров'я "тінейджерів" - молодих людей у віці від 13 до 18 років. Саме в цьому віці кожна зайва година просиджування за комп'ютером стає небезпечним для психіки: втрачається здатність висловлювати власну думку (звичайно, простіше адже підглянути, що про це думають на форумах або пишуть у Вікіпедії :)), пропадає бажання зустрічатися з друзями, відвідувати сімейні обіди .. Є тільки одне бажання - весь час бути "онлайн" з короткими перервами на "оффлайновий" сон та їжу.

Це стало відомо в ході досліджень, проведених китайськими вченими, які запросили на експеримент 1041 добровольця в віці 13-18 років.


Їм дали можливість просиджувати за комп'ютерами до 10 годин на добу. Слід зауважити, що до експерименту ніхто з них з комп'ютером практично не "спілкувався", і всі вони були психічно здорові.

Через 9 місяців у 84 осіб були виявлені ознаки серйозного порушення психіки, у всіх інших нервова система також стала набагато слабкіше, ніж була до експерименту.

Однією з причин депресії названий стрес, який випробовується в ході комп'ютерних ігор, а також брак сну.

Тому вчені закликають вчителів і батьків уважніше ставитися до того, скільки годин підліток просиджує за комп'ютером, і бити тривогу при перших же ознаках інтернет-залежності.