Усього кілька хвилин перебування в незнайомому будинку сформують уявлення про його господині: наскільки вона гостинна, охайна, охайна, чи прагне до створення комфорту і затишку в своєму гніздечку.

Якщо квартира сяє чистотою, всі речі розкладені своїх місцях, підлоги вимиті, меблі натерта до блиску, скла у вікнах прозорі, а повітря свіже - хто ж засумнівається в тому, що тут живе справжня жінка, турботлива дружина і любляча мати, для якої здоров'я всіх членів сім'ї - найцінніше і найдорожче. Ми з дитинства привчали до думки про те, що запорука здоров'я - чисті руки. Але руки можна мити скільки завгодно, а якщо чистоти немає в будинку, - то й здоров'я чисті руки не додадуть.

Однак далеко не всім жінкам під силу впоратися з домашніми справами. Одні не привчені до цього з дитячих років, інші просто не встигають, треті не вміють. Для тих, хто все ж хоче навчитися тримати в порядку свій будинок, наші поради. Насамперед, намагайтеся не запускати свою квартиру. Прибирайте щодня потроху і завжди всі речі кладіть на свої місця. Тоді у вас не буде розкиданих шкарпеток, хусток, дитячих колготок. Порядок не змусить вас кожен раз кидатися перед виходом на роботу в пошуках потрібних речей. Разів зо два-три на тиждень проводьте вологе прибирання, яка позбавить від пилу, де збираються бактерії, і мікроби забруднюють повітря, а адже їм дихають всі в сім'ї.


Багато жінок для додаткової дезінфекції використовують рециркулятор. Він багато в чому полегшує працю жінки.

Генеральної прибиранням займайтеся раз на тиждень. Нехай вам допоможуть у цьому діти, чоловік. Вони можуть вибити килими, витрусити пледи і покривала. В цей день потрібно заглянути і в самі затишні куточки - під ліжко, за шафу та інші важкодоступні місця, протерти підвіконня, меблі. У кухні і санвузлі слід підтримувати порядок постійно, там завжди повинна бути ідеальна чистота. Особливо на кухні, де ви готуєте. У чистоті потрібно утримувати і побутову техніку: пральну машину, мікрохвильову піч, плиту, холодильник, машину для миття посуду.

Час від часу стирайте віконні фіранки та гардини - на них теж накопичується пил. Не відкладайте на довготривалий термін прасування випраної білизни, в деяких сім'ях купи білизни, приготованого для прасування, виростають мало не до стелі. Робіть це стоячи (або сидячи) перед телевізором, щоб поєднувалося корисне з приємним. У міру необхідності перемивати посуд у серванті. На ній пил осідає, звичайно, рідше, ніж на відкритому просторі, але за місяць-два набереться і там. І пам'ятайте: від чистоти в будинку залежить здоров'я близьких вам людей.