Чи виживання в російській шоу-бізнесі? Чи є різниця між вітчизняною і західної зоряної індустрією?

Різниця між російськими та зарубіжними зірками є, і вона зовсім не маленька. Але для того, щоб зрозуміти, в чому причина такої відмінності, мало читати рубрики під назвою новини шоу бізнесу, потрібно розібратися до кінця саме з принципами російського шоу-бізнесу.

Мало того, що виконавець отримує гроші не за все, компанія записи пропонує цю фіксовану суму і міняти її або доплачувати вона не буде, це точно. Тобто їм набагато вигідніше платити фіксовану суму, а не відсотки від продажів. Такі хлопці добре знають свою справу і швидко зроблять, так щоб Ви були впевнені, в тому, що так буде краще для Вас і що все це - привілеї тільки для Вас, так як ви імпонуєте цієї компанії. Але в реальності все зовсім не так.

Співробітники такої компанії навіть можуть вселити Вам, що вони працюють тільки для Вашої вигоди, але треба розуміти, що вони комерційна організація. А метою будь-якої такої організації є прибуток. Тому потрібно бути на чеку і зробити все можливе, щоб дивитися на цю угоду реально.
Також варто враховувати, що рекорд-компанії працюють з різними проектами за різними договорами. Наприклад, якщо вони беруть на себе промоушн вашого альбому, то будьте готові, до того, що Ваші гонорари будуть істотно менше.


Але й не варто бути занадто амбітними, знаходячи у всьому тільки вигоду - Ви свідомо програєте. Не варто ображати їх, і нарікати на те, як у нас все складно, і як все добре на заході, тому, що це не тільки не подіє, але й може виставити Вас не в хорошому світлі. Адже на Заході все теж не далеко так гладко:

1. Навіть на Заході жоден артист навіть самий відомий і популярний не отримує всі 100% від своїх записів і дисків. Зірки першої світової величини, як Мадонна (Madonna), наприклад, вважають відмінною і угоду в 70%.
2. Жоден артист не отримав ще величезну суму за дебютний альбом, так як студії аудіозапису вираховують всі можливі розтрати, які їм тільки взбредут в голову.
3. Західні лейбли намагаються підписувати контракти, з тими, хто подає надії, на кілька альбомів вперед. У такому випадку, зірка ризикує понести, як і реальні, так і вигадані збитки при другому або третьому альбомі, вирахувані ще за перший.

Виходячи з усього цього, неважко здогадатися, що, як і в російському, так та західному шоу-бізнесі чесного ставлення від більшості студій звукозапису чекати не доводиться.