Майже всі жінки ходять на підборах. Одним це подобається, для інших це необхідність, але вже всім зрозуміло, що взуття на підборах буде затребувана завжди. Проте мало хто знає, що її носіння призводить до цілого ряду захворювань і навіть до зниження розумової активності!

За статистикою в середньому кожна з представниць слабкої статі стукає каблучками більше 50 років власного життя, оскільки перша пара взуття на високому ходу приміряється по досягненні 12-річного віку. Остаточно ж розлучаються з нею в 63 роки. Приблизно 65% жінок проводять на каблуках по 40 годин щотижня.

Статистичні дослідження показали, що найвищі підбори (13,5 см!) На взутті жінки носять до 23 років і після досягнення тридцятирічного віку до 40 років . Перерва пов'язаний з періодом материнства. Повернення до шпильок в 30 років обґрунтовується ставкою жінки на кар'єрне зростання. Відчуття "висоти" допомагає придбати на роботі впевненість у собі. Після сорока і до п'ятдесяти років розмір каблуків значно зменшується і складає в середньому 4,5 см. Далі їх висота вимірюється 2,5 см.

Звичайно ж, те, що жінка проводить майже дві третини життя на каблуках, не може не позначитися на її здоров'ї. У 80% прекрасної половини людства, яка носить взуття на каблуках, гарантовано розвиваються хвороби стоп і ніг. Найпоширеніші захворювання: розвиток молоткообразних пальця стопи, "розколота гомілка", деформація кістки (бурсит). Багато з них потребують хірургічного втручання.


Не варто забувати і про банальні пошкодженнях нервів і сухожиль.

Носіння взуття на каблуках, особливо високих, призводить і до ряду інших проблем. Учені з Великобританії встановили, що через стиснення хребетних нервів з'являються головні болі, знижується розумова активність. Майже третина жінок, у яких є проблеми, викликані носінням взуття на підборах, відчувають постійний біль і навантаження.

Бурсити є професійним захворюванням моделей і деяких знаменитостей. Приміром, Наомі Кемпбелл вже "заробила" артрит в такій формі, що лікарі заборонили їй брати участь у показах і носити взуття, каблук якої буде вище 5 см. А Вікторія Бекхем, що обожнює височенні шпильки і платформи, була змушена зробити собі операцію на стопах . Її замучив бурсит, через який вона відчувала нестерпний біль і просто не могла ходити з прямою спиною.

Як спосіб полегшити больові відчуття від шкарпетки взуття на високих підборах вчені з Великобританії пропонують робити нескладну косметологічну операцію. Її назвали "заповнювач стопи". Суть полягає у введенні в подушечки (місце з'єднання стопи і пальців ніг) колагену. Така процедура дуже популярна, хоча ефект недовговічний.

Що ж, краса - страшна сила. Щоб володіти нею, жінки готові на все. Навіть на операції на стопах. Але що ж робити з мозковою активністю? Адже в робочий час вона так необхідна ...

Серебрякова Анна спеціально для журналу Жіночі новини