Американськими вченими було встановлено, що люди, які сміються регулярно, на 40% менше ризикують отримати серцево-судинні захворювання, ніж ті, хто свої емоції стримує.

Причина криється в зміні кількості гормонів під час сміху. Всього півгодини щирого реготу здатні нормалізувати тиск і знизити в крові рівень гормону стресу. Такі результати можна отримати лише після регулярних пробіжок.

Інше дослідження, яке проводилося впродовж п'яти років, виявило зв'язок між сміхом і поліпшенням кровообігу в організмі. Випробовуваними виступили хворі, у яких на ногах були трофічні виразки. Двома важливими факторами їх швидкого одужання стали: якісний догляд і сміх. Виявилося, що рух діафрагми при реготі стимулює кровообіг в нижніх кінцівках і організмі в цілому. А для таких хворих швидке позбавлення від виразок відіграє велику роль, адже з часом вони ростуть і загоюються все важче.

Лікування сміхом вже взяв на озброєння психотерапевт з Челябінська. Більше 10 років він веселить своїх тяжкохворих пацієнтів і допомагає їм у лікуванні раку, серцево-судинних та інших захворювань.

Доктор стверджує, що сміх оновлює кожну клітину організму.


При застуді їм можна вбити інфекції, при підвищеному тиску - знизити показники всього після десяти хвилин реготу, при головних болях проходять неприємні відчуття. Крім того, сміх допомагає зміцнити сон, полегшити астматичні напади, зміцнити імунітет і поліпшити склад крові.

Психотерапевт проводить лікування курсами по десять занять, тривалість яких 1 годину. Спочатку він навчає правильному диханню при сміху, потім того, щоб людина вміла "надягати" на обличчя усмішку, потім вмінню вільно показувати пантоміми і кривлятися. Подальші заняття полягають в тому, щоб навчитися розповідати анекдоти, їх слухати і вдосталь реготати.

Оскільки така методика не поширена всюди, її можна взяти на озброєння особисто. Хто нам заважає створювати більше приводів для сміху? І хто нам заважає щиро радіти, коли тому знаходиться причина? Смійтеся, адже сміх продовжує життя!

Серебрякова Анна спеціально для журналу Жіночі новини