Психологи кажуть, що з років з чотирьох у дитини повинна бути власна кімната або хоча б власний "кут", в якому він буде повноправним господарем. Але ж якщо дозволити чаду, навіть досить дорослому, господарювати в кімнаті на власний розсуд, це буде не кімната, а, вибачте, звалище. Як прийти до спільного рішення: щоб і дитині подобалося, і батьки були задоволені? У дизайнерів інтер'єру є багато ідей щодо цього. Деякі ми вам зараз розповімо.

Стіни дитячої кімнати повинні відповідати назві кімнати - тобто бути яскравими і "веселенькі". Зараз випускаються тисячі шпалер, призначених спеціально для дитячих. Але якщо ви хочете зробити ремонт в кімнаті один раз і більше не переклеювати шпалери найближчі років 5 мінімум, то вибирайте нейтральні шпалери спокійних відтінків. Адже це зараз вашого малюка приводять у захват смішні картинки на стінах, а років через 5 вони вже явно не будуть відповідати її віку. Ситуацію рятують всілякі наклейки для стін, які перетворять дитячу кімнату до невпізнання, а коли набриднуть - їх легко відклеїти і замінити іншими.

балдахін або просто фіранка над ліжком відгородить затишний куточок від усього світу. Дівчатка оцінять балдахін, як у принцеси, а хлопчикам сподобається що-небудь у стилі супергероїв.


Такі завіски можна вішати з дитячого віку і до самого закінчення школи. Погляньте тут на зразки дитячого ліжечка, над ними теж можна повісити занавесочки, які до того ж будуть охороняти ваше чадо від комарів. Особливо гарні ліжечка з ящиками, куди відмінно поміщається не тільки ліжко, але й іграшки.

До речі про іграшки. А куди ви їх забираєте? Діти, як завжди розкидають їх товстим шаром на підлозі дитячої, а батьки методично розкладають по ящиках і полкам? А що якщо в дитячій повісити ось такий гамак і закидати іграшки туди? І спотикатися про них ніхто не буде, і діти будуть задоволені, бачачи, що іграшки все на виду, і нікуди не пропали. Ну а коли на чадо подорослішає настільки, що іграшками стануть різні електронні гаджети, гамак просто буде знятий за непотрібністю.

І ще один простий спосіб швидко перетворити дитячу - це поміняти постільну білизну і фіранки. Для діток молодшого віку вибираємо яскраві з веселим малюнком, для дітей старшого віку знадобляться більш суворі або тематичні малюнки.

Виявляється, щоб швидко і не дуже затратно перетворити кімнату малюка в кімнату, наприклад, школяра, зовсім не обов'язково робити в ній капітальний ремонт.