Дитина, яка любить читати, буде успішно навчатися в школі, розвиватися інтелектуально й емоційно. У сучасному житті важливо брати участь в інформаційних процесах, і запорука цього - вміння читати і спілкуватися з книгою.

Коли ви бачите свого малюка, робить перші кроки чи намагається вимовити своє перше слово, вас переповнює щастя і гордість! Він вживає стільки зусиль до вивчення ще непізнаного їм світу. А адже належить ще так багато зробити вперше, навчитися стільком новим речам! І однією з найважливіших завдань, що стоять перед ним - це навчитися читати.

Дитина, яка вміє і любить читати, буде успішно навчатися в школі, гармонійно розвиватися інтелектуально й емоційно. У сучасному житті особливо важливо брати участь в інформаційних процесах, і запорука цього - вміння читати, спілкуватися з книгою, оперувати абстрактними поняттями. Вміння не просто читати, а ще й осмислювати отриману інформацію - запорука майбутнього успіху у всій діяльності дитини. Тому важливо правильно і своєчасно допомогти малюкові навчитися читати, не залишаючи це на самоплив, сподіваючись, що "в школі все одно навчать".

Необхідно правильно вибрати час для навчання читання та методику. Авторитетні дитячі психологи сходяться на тому, що вік 3-х років (вік, в якому дитина починає активно цікавитися пізнанням світу) найкраще підходить для початку навчання читання. Заняття краще будувати у формі гри, не перевантажуючи дитину інформацією.

Як навчити дитину читати? Однією з ефективних, відповідають цим вимогам є авторська методика Євгена Васильовича Чаплигіна, педагога та психолога зі Старого Оскола.


Навчання побудовано на знайомих всім з дитинства дерев'яних кубиках. Динамічні кубики "Читаю легко" - це інноваційний спосіб навчання дітей усвідомленого читання. В основі - принцип навчання читання по складах, рекомендований Л. Н. Толстим. Навчання відбувається в грі. Вже на першому занятті дитина може скласти і прочитати своє перше слово. Швидко! Просто! Зрозуміло! Через кілька днів дитина набуває навик самостійного читання. За свою простоту та ефективність кубики і назвали "Читаю легко".

Секрет цієї методики раннього розвитку дітей в конструкції кубиків, названих динамічними . Два дерев'яних кубики, з'єднані між собою спеціальними платформами - малюкові дуже легко їх крутити і вертіти. Просто обертаючи кубики, дитина САМ одержує нові склади, а значить, і нові слова. Зібрали "МАМА" - один поворот кубика - і до неї прийшла тітка "МАША". Повернули кубик в цьому слові - у тітки є чоловік дядя "ПАША". Ще один поворот - "ПАПА" дружить з дядьком Пашею. Дитина сама збирає нові слова, в процесі гри природним чином запам'ятовує букви і в найкоротші терміни набуває навик читання! За допомогою двох динамічних кубиків малюк може зібрати близько 20 різних слів, а з трьох - вже понад 500!

Конструкція кубиків "Читаю легко" запатентована у Федеральному Інституті Промислової Власності (ФИПС).
Нічого не потрібно вчити, заняття проводяться в ігровій формі і не вимагають спеціальної підготовки батьків і дітей. Всього за три заняття трирічна дитина зможе опанувати навиком усвідомленого читання, а своє перше слово малюк прочитає вже на першому уроці-грі.