Американські дослідники довели, що з бабусями і дідусями їздити безпечніше, ніж з батьками.

Згідно журналу Pediatrics, автомобільні аварії за участю літніх водіїв відбуваються набагато частіше, ніж з молодими, але діти страждають в цих аваріях в 2 рази менше.

Американські дослідники встановили дивовижний факт: діти страждають в автомобільних аваріях в 2 рази менше, якщо за кермом дідусь чи бабуся. ДТП за участю батьків - на 50 відсотків травмонебезпечних.

Ви можете сперечатися з мамою з приводу того, які чохли і накидки на сидіння вибрати для вашого автомобіля, сперечатися з татом з приводу технічного оснащення вашого залізного коня, але зі статистикою не посперечаєшся: дітям їздити з батьками небезпечніше, ніж з дідусем і бабусею.

Точну причину дослідники назвати не змогли, але одну теорію все ж висунули: літні родичі, отримавши "завдання" відвезти куди-небудь дорогоцінного онука , нервують більше і більш уважно стежать за дорогою.


А батьки, які і так возять цю "коштовність" по кілька разів на день, розслабляються і не приділяють дорозі стільки уваги, скільки бабусі і дідусі. Крім того, батьки більш халатно ставляться до ременів безпеки і наявності дитячих крісел, на відміну від літніх водіїв, які не рушать з місця, не перевіривши кілька разів, чи міцно пристебнувся онук. Саме тому діти отримують менше травм з дідусями і бабусями, ніж тоді, коли за кермом батьки.