Вчені з США провели цікаве дослідження місць, де в наших будинках накопичується найбільше число шкідливих і небезпечних бактерій. Деякі результати цілком очікувані, а деякі просто приголомшують ...

У список з семи пунктів туалет навіть не потрапив, зате там опинилися, на перший погляд, абсолютно нешкідливі речі, розташовані в:

1.Кухне

Фаворитом серед улюблених місць бактерій виявилася кухонна дошка для оброблення продуктів. Вона за кількістю мікробів випередила сидіння для унітазу в 200 разів! Виходячи з цих даних, єдиним способом захистити своє здоров'я є регулярне протирання її поверхні чистим спиртом або ж розчином оцту (п'ятипроцентним).

Третю позицію зайняла губка, якою прийнято мити посуд. Цей аксесуар фахівці радять щоразу після використання добре віджимати, а також частіше замінювати новим.

На п'ятому місці, цілком виправдано, виявилося відро для сміття. Після кожного очищення його слід ретельно вимивати та дезінфікувати.

Шосту сходинку розділили дверцята, як холодильника, так і посудомийної машини. За них часто беруться не тільки вологими, а й руками жирними або вимазаними продуктами. А ось протирають ці місця рідко.

2. Ванній кімнаті

На четвертій сходинці опинилася фіранка для ванни, необхідна для того, щоб вода під час прийняття душу не стікала на підлогу. Щоб врятуватися від засилля мікробів на ній, необхідно після миття розсовувати шторку для прискорення процесу висихання. Також слід раз на тиждень прати фіранку, а вибирати її бажано з синтетичних матеріалів.

Завершує список пральна машинка, яка є ідеальним місцем для розмноження бактерій, адже в ній волого, тепло і темно.


Для очищення внутрішньої поверхні пральної машини потрібно запускати її на режим найгарячішою прання і додавати у воду оцет або лимонну кислоту хоча б раз на місяць.

3. Житлових кімнатах

На другому місці списку найбрудніших місць виявилася трубка від стаціонарного домашнього телефону. Їй показані регулярні спиртові "обтирання". Сюди ж можна віднести і мишку від комп'ютера або ноутбука, дверні ручки і вимикачі освітлення. Правда якщо виготовити кутовий шафа купе з щільно закриваються дверима, то деякої частини пилу і безладу вийде уникнути. Але й такі шафи не забувайте протирати якнайчастіше.

Підтвердженням цьому списку є відкриття вчених з Великобританії, згідно з яким в посудомийних і пральних машинах, а також кавоварках були виявлені два типи найнебезпечніших грибкових мікроорганізмів. Вони розселяються на гумових поверхнях техніки (зазвичай це ущільнювачі) і зовсім не бояться високих температур і хімічних речовин (солей, лугів, кислот). Згідно з дослідженням, такі грибки були знайдені в більш ніж 60% пристроїв, які зазнали вивченню. А в експерименті взяли участь описані вище види техніки з майже двох сотень квартир, розташованих у різних куточках світу.

Так що доведеться все мити і чистити, навіть те, що не викликає почуття побоювання.

Серебрякова Анна спеціально для журналу Жіночі новини