Доброта - це, звичайно, справа хороша. Але якщо ви ніколи і нікому не можете відмовити, це обов'язково призведе до неприємних наслідків. Ми зібрали для вас п'ять перевірених способів сказати "ні", не зашкодивши при цьому собі коханій.

Дайте мені подумати

Зазвичай з невигідними і незручними проханнями до нас звертаються в найнесподіваніший момент. Людина дивиться величезними благаючими очима, з надією бере за руку, і ми, по доброті душевній, погоджуємося. Але в таких ситуаціях набагато розумніше буде сказати: "Я подумаю". Ця фраза не повинна образити прохача, а у вас буде час зробити свідомий вибір. Це ідеальний варіант відмови, коли вас, наприклад, відчайдушно переконують купити що-небудь в магазині. Напевно, повернувшись додому, ви будете раді, що не купили ту жахливу блузку, яка взагалі була вам завелика.

Дивіться - пташка!

Ось ви вже потрапили в неприємну ситуацію, не встигнувши вчасно сказати "ні". Тепер потрібно якось викручуватися. Наприклад, уявіть, ви поспішаєте на роботу, але тут вас зупиняє хтось і намагається переконати вас прийти на курси, які змінять все ваше життя, пропонує зіграти прямо зараз в безпрограшну лотерею, розповідає про те, як сидячи вдома заробити мільйони. І ось ви стоїте і слухаєте, і ніяк не можете вставити своє "ні". У цьому випадку потрібно раптово посміхнутися, махнути рукою комусь за спиною співрозмовника, пробурмотіти "вибачте" і помчати назустріч уявному одному. Цим вміло користуються діти - як тільки їм загрожує неприємна розмова, вони захоплено показують пальцем в небо, кричать: "Пташка!" і швиденько тікають.

Ні? Ні ..


Ні!

Бувають ситуації, коли виверти недоречні, і тільки рішуче "ні" може вас врятувати. Наприклад, у вас алергія на шерсть, а сусідка слізно вмовляє вас прихистити її кішечку на тиждень, поки сама вона буде насолоджуватися відпусткою у моря. У такому випадку допоможе лише тверду відмову. Для цього необхідна тренування. Встаньте біля дзеркала і повторюйте це маленьке слівце "ні" з різними інтонаціями. Як тільки знайдете найпереконливіший варіант, можете сміливо телефонувати сусідці, яка чекає вашого рішення.

"Ні" в шоколаді

Ви знаєте, що абсолютно точно не зможете виконати ту чи іншу прохання, але боїтеся образити близьку людину своєю відмовою. Тоді можна скористатися всім відомими формами пом'якшення слова "ні": "на жаль, немає", "при всьому моєму бажанні не вийде", "вибачте, але змушена відмовитися". "Я б із задоволенням, - говорите ви подрузі, - але я недавно в цій фірмі, і не зможу влаштувати тебе на роботу. Моє слово там поки ще нічого не означає!". Або: "Я тебе дуже люблю, мені добре з тобою, але про заміжжя я поки навіть подумати боюся!".

Погодьтеся і насолоджуйтеся!

Є на світі такі люди, яким відмовити просто неможливо. Ви можете давати їм гроші, знаючи, що назад їх ніколи не отримаєте, безкоштовно навчати їхніх дітей, гуляти з їх вихованцями, але ви не відчуєте себе обдуреною, адже гарний настрій після спілкування з такими людьми забезпечено! І якщо вам шалено подобається проводити час з людиною, погоджуйтеся на його прохання, говорите "так" і отримуйте задоволення!

Лілія Шайбакова спеціально для журналу Жіночі новини