Кожна мама в певний період цікавиться тим, коли саме потрібно починати навчання дитини, з якого віку і взагалі, з чого конкретно.

Перш за все, навчання необхідно почати вже з того моменту, коли дитина пішла, тому що в цей час діти дуже активні і їх цікавить все, що знаходиться навколо. Приблизно з цього ж віку потрібно поступово вчити дитину алфавітом, розпізнаванню кольорів і, звичайно ж, рахунку.

Безумовно, що це навчання повинно бути в ігровій формі, а не насильно саджати дитину і починати з ним займатися.
Отже, як же саме потрібно подавати дитині всю нову інформацію?

* Таку інформацію можна подавати, наприклад, коли ви вмиваєте дитини і в цей час, як би ненароком, повторювати алфавіт або окремі літери.

* Під час купання дитини можна на прикладах іграшок вчити його розуміти і розпізнавати кольори.

* У тому випадку, якщо в сім'ї є ще дитина, школяр, наприклад, то він може допомогти в навчанні молодшого, граючи з ним в школу або щось розповідаючи про школу.

* Коли ви граєте з дитиною, запитуйте у нього, які іграшки в даний момент він тримає в руках, яких вони кольорів і форм. Просіть вашого малюка скласти, наприклад іграшки одного кольору в окрему групу.

* Щоб вивчити букви, можна наприклад, починати з імен іграшок малюка. Ви говорите йому, на яку букву починається ім'я, а він нехай продовжує далі.

* Для того щоб дитина вчилася вважати, можна просити підрахувати його кількість цукерок у вазі або ж кількість їжі в тарілці.

* Крім цього можна так само на папері намалювати цифри і таким чином зробити гральні карти.


Можна так само пропонувати карти з тваринами, після чого просити дитини перерахувати цих тварин.

* Багато дітей люблять збирати конструктор - так вони розвиваються. Зробіть конструктор самі з різних різнокольорових іграшок, при цьому нехай дитина вам допомагає, подає ту чи іншу іграшку і каже, як вона називається і якого кольору.

* Щоб швидше запам'ятати букви, запишіть на аудіо алфавіт, після чого нехай його прослухає дитина. Потім покажіть всі ці букви дитині на картах, які ви зробили, і нехай він ці картки візьме в руки. Таким чином, ваш малюк швидше запам'ятає алфавіт.

* Як можна краще у пізнанні квітів підійдуть разукрашки. Запитуйте дитину, яким кольором він хоче прикрасити картинку і нехай самостійно бере олівець даного кольору.

* Для більш простого запам'ятовування форми та кольорів, можна так само використовувати фрукти. Постарайтеся дитини попросити принести фрукт, просто сказавши його назва, так він швидше запам'ятає колір, форму і назву, яка належить фрукту.

* Якщо дитина намагається взяти якийсь предмет, повідомте йому його назву, щоб він швидше це запам'ятав.

Для того щоб дитина виявляв інтерес до навчання, нехай воно проходить у вигляді гри і в легкій формі.