Кожна людина по-різному запам'ятовує одне і те ж подія. Все це можна пояснити тим, що ми всі здатні сприймати інформацію зі своєю суб'єктивної точки зору. В пам'ять закладається те, що по-особливому важливо для нас, при цьому випускається те, що значимо для інших.

Немислиме вплив на нашу пам'ять надає час. Із запасів своїй пам'яті ми здобуваємо подія, в якому обов'язково не вистачатиме якого-небудь шматочка. Неусвідомлено ми знову переживаємо минуле подія, зіставляємо те, що було з тим, що є, редагуємо його і намагаємося підлаштувати під поточний момент.

Наділені зв'язком та інші аспекти. Після того, як інформація доходить до нашої пам'яті, вона зазнає розщеплення і зберігається в різних відділах головного мозку, це і є чинником міцного запам'ятовування. І мозок кожної людини здатний проходити цей процес по-своєму.

Цікавою особливістю є те, що пам'ять жінки і чоловіки працює по-різному. Але такі відмінності носять скоріше набутий характер, ніж вроджений. Жінкам вдається краще запам'ятовувати імена й обличчя, а ось чоловіки наділені відмінною пам'яттю на пристрої механізмів, їм простіше запам'ятати загальний напрямок. Сильна стать здатний пам'ятати загальний план місцевості, а жінкам властиво йти згідно орієнтиру.

Дуже часто ми говоримо про свою поганої пам'яті, коли не може згадати ім'я людини. Але ж суть проблеми не в цьому.


Просто ми часом не звертаємо особливої уваги на людину, потім ми, звичайно ж, не можемо згадати, як його звуть. Для того, щоб не опинитися в незручній ситуації перед новим знайомим, краще всього використовувати асоціації. Зв'яжіть ім'я людини, наприклад, з піснею, з іншого добре знайомої вам персоною.

Щоб краще запам'ятати подія, необхідно чітко усвідомити, що з того, що відбувається представляє найбільшу цінність. Не потрібно затрачати свої зусилля на запам'ятовування тих відомостей, яких просто немає.

Обов'язкова концентрація на тому, що ви читаєте або слухаєте - запорука успішного запам'ятовування інформації. Якщо ви побіжно глянули на сторінку, тоді в кращому випадку з побаченого ви запам'ятаєте 10%. При уважному прочитанні в пам'яті відкладається близько 90% інформації.

Ставтеся до запам'ятовування свідомо. Повторюйте те, що вам обов'язково потрібно запам'ятати.
Запам'ятовувати правильніше поступово. Частина інформації повинна бути невеликою, краще поступово відкладати у своїй пам'яті те, що вам знадобиться.

Можна також використовувати й інші засоби запам'ятовування, наприклад, диктофон, записну книжку, картки і інше. Дуже часто реєстрація інформації є вірним шляхом до її кращому запам'ятовуванню.

Не варто переживати щодо провалів у пам'яті, тому як основа її не бездоганна. Чим ви менше будете остерігатися збоїв, тим рідше вони будуть вас відвідувати.