Жінки - народ загадковий. То нам здається, що груди замала, то ступні завеликі .. І якщо в першому випадку рятують так звані "пуш-апи", то в другому доводиться приймати цілий комплекс заходів, щоб зробити ступні візуально коротше.

Для початку потрібно підібрати правильне взуття, щоб вона не жала і не натирала. Жіноче взуття великих розмірів є в магазині Планета взуття. Але крім розміру важливий і фасон, скрадає довжину стопи.

Відмовтеся від взуття на плоскій підошві. Чим вище каблук - тим коротше і витонченіше виглядає стопа.

Вибирайте взуття із закругленими носами. На щастя, мода на довгі вже пройшла, тому ніщо більше не додасть нашим ніжкам зайвих сантиметрів.

Уникайте занадто відкритому взутті, особливо масивних гладіаторських сандалій і перемичок у вигляді букви Т, які зроблять ногу візуально довше.

Темні кольори крадуть розмір, тому коричнева, чорна та синя взуття зробить ногу на вигляд менше, а світла, навпаки, більше.

Ретельно стежите за педикюром - він допоможе вашим ніжкам виглядати більш жіночно.


При цьому постарайтеся уникати яскравих лаків для нігтів, які привернуть увагу до ніг. Краще вибирати спокійні нейтральні тони. Дещо залежить і від форми нігтів (якщо ви носите взуття з відкритими носами): квадратні нігті зроблять пальці ширше, тому стилісти рекомендують надавати нігтям закруглену форму.

Одяг теж допоможе (ну, або, навпаки, зіпсує ). Так, широкі джинси допоможуть прикрити ноги, а скинни-джинси, навпаки, додадуть ступень обсягу. Крім того, "вигідно" прикриють ноги довгі спідниці та сукні.

Ну а головне - не комплексувати! У багатьох відомих красунь розмір ноги явно не відповідає загальноприйнятим поняттям про жіночність, проте ніхто, крім самих близьких друзів, не знає про це. Наприклад, у Періс Хілтон (Paris Hilton) нога 41-го розміру. Проте дівчина вміло приховує це високими підборами і своєї "фірмовою" позою зі схрещеними ногами.