Згідно даних інтернет опитування британських дослідників жайворонки краще себе почувають, добре виглядають, стрункі і вважають себе людьми щасливими на відміну від сов.

В опитуванні взяли участь більше тисячі респондентів. Вчені з'ясовували, який у них режим дня, як вони харчуються, чи часто відчувають тривогу і наскільки вони щасливі. Обробивши результати, дослідники дійшли висновку, що у жайворонків були кращі результати, ніж у сов. Підйом о 7 годині ранку в будні і близько 8 у вихідні дозволяє їм встигати більше за день, що дає можливість жайворонків підлаштуватися під нестримний життєвий ритм, дотримуватися режимність харчування, уникати стресів через запізнень і несподіванок. Все це забезпечує відмінне самопочуття, прекрасний настрій і наявність меншої маси тіла.

Що стосується сов, то вони, прокидаючись близько дев'ятої ранку в робочі дні та в районі 10 у вихідні, часто затримуються, після чого поспішають, відчуваючи стрес, не встигають нормально поїсти. Їх графік харчування зміщується, а обов'язкові перекушування перед телевізором пізно увечері додають зайвих кілограмів.


Все це загрожує розвитком ожиріння і депресії.

Здавалося б, прокидайся раніше - і проблем не буде. Однак це не так. Якщо пізно лягати і ні світ, ні зоря вставати, то недолік сну може спровокувати раннє старіння. Таке відкриття зробили вчені з США.

Якісний і тривалий сон дозволяє розслабитися м'язам на обличчі і тілі, поліпшується кровообіг, відпочиває шкіра. Відсутність належної кількості сну порушує вироблення колагену, відповідального за еластичність шкірних покривів. Завдяки дослідженню стало відомо, що хронічне недосипання може зістарити людину на десять років раніше терміну, закладеного в його генах.

Так що для щастя хоч і потрібно прокидатися годин в 7 щоранку, однак все добре в міру. Якщо спати раніше лягти не вдалося, то краще виспатися з ранку і з невразливим спокоєм йти на роботу, вибачитися за спізнення і не переживати, коли вас будуть вичитувати. А ще краще - знайти собі таке заняття, яке дозволить жити в ритмі, заданому природою. Тоді будуть вічними молодість, краса, здоров'я і щастя!

Серебрякова Анна спеціально для журналу Жіночі новини