Не секрет, що для багатьох з нас гарний ранок символізує саме чашечка кави. А яке кави ви надаєте перевагу? Після такого питання першим ділом в голову приходять два варіанти - в зернах та розчинна. Насправді сортів кави набагато більше, і всі вони розрізняються по місцю зростання і смаковим якостям. Більшою мірою саме від смаку та аромату кави залежить його ціна. Цікаво, який тоді на смак найбільш дорогий кави в світі?

Походження екзотичного напою

Почнемо з того, що з'ясуємо, за яку каву покупці готові викласти кругленьку суму. Отже, найдорожча кава у світі - кава "Kopi Luwak" (Копи Лювак). Давайте розберемося, чому поціновувачі кави усього світу, особливо японці, готові розлучитися з досить серйозними грошима (близько 900 доларів за фунт)?

Батьківщиною кави Копи Лювак вважається Індонезія. Саме там, на островах Ява, Сулавесі і Суматра живе рідкісна тварина, за іменем якого названо цей шалено дорогий напій. Наукова назва звірка Paradoxurus Hermaphroditus, в розмовній мові його найчастіше називають індонезійської цивета або лювака. Це невелика тварина живе на деревах і полює на дрібних звіряток. Будучи, по суті, хижаком, лювак має пристрасть до кавовим зернам, причому цей маленький дикий гурман вибирає з них тільки самі спілі і смачні екземпляри.

До певного часу лювак вважався шкідником, що псує урожай на кавових плантаціях. Але тільки до тих пір, поки один натураліст, що залишився для історії невідомим, чи не звернув увагу .. на екскременти тварини, що містять багато неперетравлених кавових зерен. Справа в тому, що лювак їсть набагато більше кавових зерен, ніж здатна переробити його травна система. Надлишки проходять через організм звірка, по дорозі зазнаючи деяку обробку ензимами. Особливі ферменти - ензими в даному випадку виконують роль природного ароматизатора, надаючи кавовим зернам унікальний запах і смак, а також прибираючи початкову гірчинку.

До речі, одна з версій щодо того, кому вперше спало на думку зварити кава з випорожнень лювака, являє ситуацію досить банальною.


Вона свідчить, що робітники, які збирали кавові зерна, зрозуміли, що збирати зерна, що містяться в екскрементах циветт простіше, ніж зривати їх з рослин.

Як би там не було, зараз лювака спеціально розселяють на плантаціях для того, щоб вони знаходили найкращі зерна. Цілодобово за ними стежать працівники плантацій, негайно збирають свіжі випорожнення. Зерна відразу ж відокремлюються, миються і смажаться. Самих затятих кавоманів не зупиняє ні природна гидливість, ні страх заразитися атиповою пневмонією, яку можуть переносити ці звірята. Виробники найбільш дорогого кави в світі заспокоюють споживачів тим, що сімейство лювака різноманітно, і конкретно ті види, що задіяні у видобутку кави, переносниками хвороби не є.

Дороге задоволення

За традицією велика частина Копи Лювак вирушає до Японії, проте шанувальники напою є у всьому світі. За приблизними оцінками в рік виробляється приблизно 300 кг найдорожчого кави в світі. Це означає, що поціновувачі кави у всьому світі можуть випити лише 35714 чашечок ароматного димлячого еспресо.

У кав'ярнях, що спеціалізуються на найдорожчому в світі кави лювака (до слова, одна чашка в них коштує 50 доларів), клієнтам в пам'ять про те, що вони пили цей напій, вручається "посвідчення досвіду". У красивих подарункових коробках, імпортованих Індонезією, упаковані випорожнення лювака, запечатані в пластик і оброблені гамма-променями. Роздрібна ціна коробок з відходами симпатичного представника індонезійської фауни - 160 австралійських доларів.

Фахівці одностайні в тому, що у цього дорогого кави унікальний аромат, відтворити який штучним шляхом поки не вдалося. Комусь смак кави лювака нагадує палений цукор, хтось відчуває запах цвілі. Втім, більшість поціновувачів цього неординарного напою стверджують, що самий дорогий кави в світі володіє незвичайним смаком, що нагадує шоколад.