Сучасний напружений ритм життя не дозволяє багатьом з нас повноцінно відпочивати. Відсутність здорового сну позначається на працездатності, загальному самопочутті, настрої і зовнішньому вигляді. Що робити, як боротися з безсонням?

Регулярне недосипання призводить до дратівливості, відчуття розбитості, млявості. Пояснюється це тим, що в організмі збивається режим вироблення гормону кортизолу. Цей гормон відповідає за нормальні показники кров'яного тиску і стан судин, регулює обмін вуглеводів і гальмує запальні процеси в організмі.

У нормальних умовах вміст кортизолу підвищується вранці й знижується до вечора. Однак якщо організм не має можливості повноцінно відновитися, при цьому щодня піддається навантаженням, як фізичним, так і розумовим, кортизол починає вироблятися в "недозволений" час, що призводить до збоїв біологічного ритму і проявляється у вигляді сонливості, постійної втоми, загальної слабкості і так далі.

Для того щоб поліпшити процес засинання, рекомендується здійснювати прогулянки на свіжому повітрі у вечірній час. Також потрібно провітрювати приміщення, в якому ви спите. Перед сном можна прийняти розслаблюючу ванну з екстрактом лікарських трав, що володіють заспокійливим ефектом (можна купити в аптеці).


Можна запалити аромалампу, крапнувши пару крапель ефірного масла будь-якого хвойного дерева.

Останній прийом їжі повинен бути мінімум за 2 години до сну. Перед сном краще випити склянку теплого молока або чашку трав'яного чаю.

Якщо ви любите грати в комп'ютерні ігри, ставте нагадування на телефон, що прийшов час спати.

Щоб нормалізувати режим сну, спробуйте вставати раніше, виконувати щодня фізичну розминку, комплекс асан йоги для початківців, цілий день вести активний спосіб життя і тоді до вечора організм настільки втомиться, що ви самі захочете лягти спати раніше.

Не поспішайте вдаватися до застосування снодійних засобів , існують біологічно активні добавки, які застосовуються при порушеннях сну. На відміну від лікарських снодійних препаратів, вони надають м'яку дію і не викликають звикання.
Тим, хто не любить приймати будь-які препарати можна порадити прості техніки розслаблення, засновані на спокійному диафрагмальном диханні. 5-10 хвилин звичайного дихання животом гармонізують загальний емоційний стан людини