Американські доктора б'ють на сполох: регулярний нетривалий за часом сон більш небезпечний для жіночого здоров'я, ніж для чоловічого! У жінок короткий неспокійний сон здатний викликати проблеми в психіці, хвороби серця і судин, а також підвищує ризик виникнення діабету 2 типу.

У дослідженні були задіяні більше двохсот чоловік різної статі середній віковій категорії. У всіх лікарі взяли кров на аналіз. Виявилося, що регулярний сон, тривалість якого менше 7:00 за ніч, часті прокидання під час нього і важке, більш ніж півгодинне засинання, активізують в жіночому організмі небезпечні процеси. Прекрасна стать починає проявляти ознаки надмірної агресії і депресивні настрої. У жінок порушується ритм серця, підвищується рівень інсуліну в крові, починаються запальні процеси. При цьому у чоловіків такої міри впливу не було виявлено.

Відомо, що проблеми зі сном трапляються у половини жителів Земної кулі, навіть якщо у них зручні матраци і створені всі умови для гарного сну. При цьому від 30 до 50% таких людей мають різні форми порушення сну, а у 13% виявлена хронічне безсоння. Проблемний сон у здорової людини може викликатися різними причинами: сильними хвилюваннями, втомою розумової чи фізичної, перенапруженнями.


У людей нездорових причиною порушення сну можуть бути хвороби, список яких налічує 90 найменувань.

Часто причиною поганого сну вночі і частого пробудження є кошмари. За статистикою, що наводиться американськими вченими, страшні сни втричі частіше відвідують прекрасну половину людства, ніж сильну. Мало того, самі сни у жінок набагато яскравіші і глибокі, що залишають сильне враження, після того, як прокинешся. Цікаво, що в період перед місячними жіночі сновидіння набагато агресивніше снів іншого часу. Вважається, що причина цього криється в зміні температури тіла під час циклічних процесів.

Позбутися від проблем зі сном можна шляхом зміни способу життя і поведінки. Медпрепарати - крайня міра, до якої вдаються доктора при призначенні лікування, оскільки їх прийом має безліч протипоказань і може викликати при тривалому використанні залежність і звикання.

Серебрякова Анна спеціально для журналу Жіночі новини