Вчені зі Швеції довели, що вживання їжі в нічний і вечірній час призводить до розвитку карієсу.

Згідно з результатами дослідження, проблеми з зубами виникають через слабшання роботи слинних залоз. З приходом вечора і ночі організм переходить в економний режим роботи. Це ж стосується і процесу виділення слини, кількості якої стає набагато менше, ніж в денний час. Саме тому карієс розвивається швидше, а тому любителі нічних перекусів стоять першими в списку пацієнтів, які потребують екстреної стоматологічної допомоги. Врятувати таких людей може тільки чищення зубів перед сном. А ще .. вакцина від карієсу!

І не просто вакцина, а ДНК-вакцина. Її створили вчені на базі ДНК двох різних бактерій. Карієс викликається особливими мікроорганізмами, які, розмножуючись і живучи в ротовій порожнині, виділяють речовини, що руйнують зубну емаль. Зазвичай наш організм бореться з такими бактеріями, виділяючи антитіла.


Щоб натренувати імунну систему, дослідники вирішили вводити в організм чужорідні ДНК, які, потрапляючи в клітину, стають базою для створення вірусного або бактеріального білка. А вже на ньому і будуть практикуватися клітини імунної системи.

Такі вакцини виходять менш дорогими, але не завжди мають високу ефективність. Однак з'єднавши ДНК двох різних бактерій, вчені домоглися бажаного ефекту. Досліди проводилися поки тільки на гризунах. Їм через ніс вводилася ДНК-вакцина, після чого замірявся рівень імунноглобуліна в крові і слині. Виявилося, що кількість імунних білків виростало і гальмувався розвиток патогенних бактерій у ротовій порожнині. Вчені очікують початку клінічних випробувань ДНК-вакцини.

Що ж, якщо не їсти вночі не виходить, то будемо чистити зубки перед сном і чекати, коли ж з'явиться у продажу вакцина від карієсу.

Серебрякова Анна спеціально для журналу Жіночі новини