Батьки, ви замислювалися про знання свого обожнюваного чада? А ви, хлопці, готові до дорослого життя? Ні-ні, ми зараз говоримо не про шкільні знаннях, а про звичайні побутові навички. Після школи новоспечений студент часто живе окремо від батьків і стикається з такими проблемами, про які навіть не замислювався раніше.

Що повинен знати і вміти підліток (незалежно від статевої приналежності), крім шкільної програми.

Прибирання

Зрозуміло, що прибрати розкидані речі і заправити ліжко можуть всі підлітки. Але як тільки справа доходить до масштабного наведення чистоти, багато хто, особливо хлопчики, виявляються безпорадними. А адже, знімаючи квартиру далеко від рідного "гнізда", їм доведеться мити ванну, унітаз, кухню ..
Тому бажано заздалегідь познайомити своє чадо із засобами для миття сантехніки, стекол і плити. Ну і дати діточкам попрактикуватися трохи заздалегідь, пояснивши їм, що робите це не з бажання перекласти свою роботу на їх тендітні плечі, а тому, що їм потрібно вчитися прибиранні.

Прання

Біле - окремо від кольорового, вовняне не вішати на мотузку, а розкладати горизонтально - все це знає будь-яка домогосподарка. Чи знає про це підліток?
Доведеться вчити і вчитися. Чому звичайні порошки не підходять для пральних машин-автоматів, як користуватися відбілювачем, для чого потрібен відпарювач mie allegro - на ці питання краще заздалегідь отримати відповіді вдома, ніж з'ясовувати на практиці, зіпсувавши улюблені речі. Тому, мами, вчіть своїх дітей читати етикетки на одязі, вчіть вибирати пральні порошки, пояснюйте все заздалегідь. Цим ви зробите своє чадо набагато чистіше

Уміння призначати зустрічі

Ще один корисний навик з дорослого життя - вміння призначати зустрічі стоматолога, перукаря, господареві квартири .


. Коли разболітся зуб, а мами, яка зазвичай домовляється з лікарями про зустріч, не буде поруч, доведеться дзвонити самому. Що сказати, як призначати зручний час, та навіть просто як не соромитися при телефоном розмові - це краще знати заздалегідь, потренувавшись будинку. Батьки помилково вважають, що раз малюк підріс і закінчив школу, то і всі дорослі навички моментально з'явилися в його голові. Ні, цього доведеться вчитися ...

Готування

Ваш юний студент буде харчуватися в студентській їдальні? Непогано, але що якщо йому раптом захочеться перекусити пізно ввечері або поснідати вдома? Має бути кілька нескладних страв, які зможуть приготувати і дівчатка, і хлопчики. Це може бути яєчня, макарони з сосисками, смажена картопля .. Не все ж бідоласі сидіти на бутербродах тільки від того, що мама забула навчити готувати.

Уміння поводитися з грошима

Витрачати гроші можуть всі, незалежно від статі і віку. А ось витрачати їх з розумом вдається не кожному. Ведення домашньої бухгалтерії вчорашньому школяреві не потрібно, але от навчитися жити на свою стипендію доведеться. А для цього ще до від'їзду на навчання почніть разом складати списки необхідних продуктів на місяць, відкрийте секрети на чому можна заощадити. Крім того, було б непогано навчити свою дитину користуватися кредитною карткою - все частіше студенти отримують стипендії не у касира, а біля банкомата.

Такі прості для нас - дорослих речі можуть поставити в глухий кут вчорашнього школяра, нехай навіть вчився на одні п'ятірки і з блиском надійшов в інститут. Допоможіть йому стати дорослим і в побутових питаннях, цим ви значно полегшите йому життя.