Багато хто з нас ще зі школи пам'ятають, наскільки складними були завдання з математики. Їх рішення давалося з великими труднощами. Нещодавно вчені з США довели, що спроба вирішити задачу або рівняння може викликати справжню фізичну біль!

Якщо людина не математичного складу розуму, він може дуже сильно переживати з приводу навчання точним наукам. Очікування настільки страхітливого події, як рішення завдань з математики, викликає в головному мозку підвищену активність зони, яка відповідає за больові відчуття. Виходить, що для деяких людей така дія подібно передчутті відвідин кабінету стоматолога. Цікаво, що процес вирішення завдання або рівняння, подібного ефекту не має. Зате відомо, що від страху страждає ефективність роботи мозку. Так що гуманітаріями стають невипадково.

Як же поліпшити витривалість в лякаючих ситуаціях? На думку вчених Сінгапуру і США, достатньо напружити м'язи. Це допоможе підвищити витримку і самоконтроль, полегшити біль, причому не має значення, яка група м'язів буде перебувати в тонусі - біцепс, ікри, м'язи пальців або рук. Шкода, що ефект від такого способу триває недолговременно. Якщо спосіб напруження м'язів допоможе подолати біль від очікування рішення задач з математики, тоді варто знати, в якому положенні тіла краще його приймати.

Австралійськими вченими було виявлено, що найбільш вдала поза для правильної роботи мозку - положення лежачи.


Саме в ній людина найбільш швидко приймає саме вірне рішення. Цей факт допомогло довести дослідження за участю двадцяти випробовуваних, які вирішували анаграми в різних позах. Вчені пояснюють цей феномен тим, що в положенні лежачи мозок отримує більше кисню і гормону, що відповідає за концентрацію і пізнавальні здібності, а людина в такій позі відчуває спокій і стає більш уважним до питання, що вимагає рішення.

А ще корисно поговорити з самим собою! Американські дослідники довели, що якщо вимовляти вголос назву предмета, який шукаєш, то знайдеш його швидше. Це стосується не тільки втрачених речей, але і покупок в магазинах, вирішення завдань і виконання різних справ.

Так що не бійтеся рівнянь і завдань з математики, стисніть руки в кулачки, ляжте на диван з задачником і промовте вголос завдання. Ось побачите, правильне рішення прийде дуже швидко!

Серебрякова Анна спеціально для журналу Жіночі новини