Хто б міг подумати, що рівень інтелекту людини впливає на його тривалість життя? Однак такий зв'язок існує, і тому є підтвердження завдяки кільком дослідженнями вчених з різних країн світу.

Фінські вчені протягом п'ятдесяти років займалися вивченням життя більше десяти тисяч чоловік обох статей. Перше тестування випробуваним проводилося у віці одинадцяти років. Після цього їхнє життя перебувала під наглядом вчених протягом 46 років. Результати приголомшили: люди з низьким рівнем IQ вмирають в два рази частіше за тих, чий інтелект оцінювався вище. У чому секрет такого явища дослідники з'ясувати не змогли.

До аналогічних висновків прийшли шведські вчені. Правда, вони виявили ще більш цікавий факт: у розумних дружин чоловіки живуть довше. Дослідивши життя півтора мільйонів сімейних пар, він дізналися, що чоловіки-довгожителі прожили своє життя з жінками, у яких був високий рівень IQ. На думку вчених, так відбувається, тому що розумна дружина правильно підбирає раціон харчування, має великий вплив на спосіб життя сім'ї, вміло вирішує фінансові питання.

А дослідники з Канади дізналися, що жінка з сильним характером може врятувати життя своєму чоловікові, за рахунок чого він проживе на світі довше неодружених.


Щоб виявити дану тенденцію вчені вивчили дані про 4400 представниках сильної статі, які потрапляли до лікарень з серцевим нападом. Як виявилося, одружені чоловіки опинялися на руках докторів на півгодини раніше тих, хто не був пов'язаний узами шлюбу. І ці 30 хвилин для багатьох стали вирішальними - їх врятували від смерті. Як потім зізналися пацієнти, за першою допомогою лікарів вони звернулися саме завдяки дружині, яка наполягла на цьому. Вплив подружжя на здоров'я половинки проявилося і при наявності інших хвороб чоловіки. Настирливе "капання" на нерви багатьох мужів змусило їх вчасно піти до лікаря і отримати необхідне лікування.

Так що радійте, одружені чоловіки, яким пощастило знайти розумну і характерну дружину! Виходячи з результатів досліджень, не знаю, наскільки ваше життя буде щасливим, але тривалої і більш здоровою буде точно!