Американським ученим вдалося встановити взаємозв'язок між кількістю дітей у жінки і ризиком отримати інсульт. Виявляється, що матусі чотирьох і більше малюків наполовину рідше піддаються порушенням мозкового кровообігу в порівнянні з жінками, у яких менше число діток, або родили.

Вчені провели дослідження, в якому взяли участь 1300 мам. За результатами стало видно, що жінки, які народили більше 4 дітей, вмирали на 30% рідше від захворювань серця і судин. При цьому ймовірність інсультів у них знижувалася на 50%! Дослідники пояснюють цей феномен тим, що на здоров'я може впливати гормональний фон жінок під час виношування дитини. Крім цього, можливість стати мамою стільки раз говорить про спочатку доброму здоров'ї представниці прекрасної статі.

Так що якщо хочемо зберегти здоров'я серця - народжувати, народжувати, народжувати і народжувати. Мінімум 4 рази. А щоб не загубити свій організм, слід знати, якою має бути оптимальна різниця між дітками. Завдяки дослідженням американських вчених стало відомо, що між народженням дітей необхідно витримати паузу в 2 роки мінімум. Дослідники наполягають, що різниця між дітками менше двох років впливає на освіченість старшої дитини.

Вивчивши життя п'яти з гаком тисяч діток з сімей, де було два і більше малюка, вчені зуміли зробити висновок, що первісток стає менш успішним в математиці і читанні, якщо братик або сестричка молодша за нього менше ніж на 2 роки.


Причина криється в здатності дитини сприймати інформацію в перші два рочки життя. Саме в цей період слід приділяти його розвитку особливу увагу і не тільки вибирати між libero та іншими марками підгузників, а й ретельно підбирати розвиваючі іграшки.

До речі, незважаючи на те, що для жіночого здоров'я набагато корисніше народжувати через три -п'ять років, вчені повідомляють, що на освіченість малюків велика різниця у віці зі своїми меншими братами або сестрами не впливає.

Якщо хочемо виростити розумних дітей, будемо терпіти два роки, щоб народити наступну дитину. А от скільки народжувати - інше питання. Вчені адже вивчили тільки здоров'я серцево-судинної системи матерів-героїнь. А ось від чого вони вмирали частіше за все, не написали. Може, від втоми?

Серебрякова Анна спеціально для журналу Жіночі новини