Усім дітям необхідно бувати на вулиці, навіть тим, які зовсім недавно з'явилися на світ. Свіже повітря сприяє зміцненню тіла дитини і значною мірою захищає його від захворювань на рахіт, грип та пневмонію. Це також створює сприятливі умови для збагачення малюка киснем і сприяє правильному диханню новонародженого. За даними дослідників, в повітрі будинку або квартири міститься приблизно в п'ять разів більше частинок пилу і мікробів, ніж на жвавих міських вулицях.

Коли можна починати прогулянки з немовлям

Якщо дитина з'явилася на світ влітку або пізньою весною, ви можете починати прогулянки в дитячій колясці вже з першого тижня після того, як виписалися з пологового будинку. Якщо малюк народився восени або взимку, після виписки утримайтеся від прогулянок ще тиждень.
Утримайтеся від прогулянок в сильний холод, а також в надмірно спекотну погоду. Пам'ятайте, що новонароджений не повинен бути підданий прямому впливу променів сонця, тому в розпал літа рекомендується виходити на прогулянки рано вранці або ввечері, коли сонячні промені не такі спекотні.

Як довго потрібно гуляти з немовлям

Це кожна мама вирішує самостійно, орієнтуючись на власну інтуїцію і погодні умови. У свою першу прогулянку новонародженому не рекомендується перебувати на вулиці більше 10-15 хвилин взимку і 20-25 хвилин влітку. Потім кожен раз збільшуйте час на кілька хвилин. Після того, як воно буде доведено до години, можете змінювати тривалість і розклад прогулянок на свій розсуд. З місячною дитиною можна гуляти протягом 2-3 годин влітку і не більше двох годин взимку.

Де можна і не можна гуляти з дитиною

Найкращими місцями для прогулянок з новонародженим є парки, сквери, ліс, місця біля водойм.


Свіже повітря і стимулююча зовнішнє середовище сприятливо діють на малюка. Ви не повинні з'являтися з новонародженим в багатолюдних галасливих місцях, таких як, магазини, ринки, торгові центри. Тільки уявіть: дитина протягом дев'яти місяців був в теплі і безпеці в утробі матері. Поїздка в торговий центр, де багато шуму, світла і руху, може мати негативний фізичний вплив, що призведе до невтішному плачу, порушень сну і поганого харчування. Так що відкладіть подібні екскурсії на майбутнє, коли ваш малюк буде до них готовий.

Як підготувати новонародженого до прогулянки

Одягніть дитину відповідним чином залежно від погоди. Багато батьків схильні надмірно "утеплювати" малюка. Не варто цього робити - якщо дитині буде дуже жарко, він почне плакати і вередувати. Використовуйте свою власну одяг в якості орієнтира, додавши до неї ще один шар.

Під час прогулянки (і взимку, і влітку) на новонародженому обов'язково повинна бути шапочка, що повністю закриває вуха. Більшість фахівців рекомендують купувати чепчики, які зав'язуються під підборіддям.
Перші місяці життя ваш малюк більшою мірою проводить уві сні. Але фахівці радять з самого раннього віку практикувати прогулянки з бодрствующим дитиною, щоб він швидше почав знайомитися з навколишнім світом.